"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. XBOX Games Showcase’de Birinci Taraf Stüdyoların Sinematik Oyun Fragmanları Yayınlanmayacak

XBOX Games Showcase’de Birinci Taraf Stüdyoların Sinematik Oyun Fragmanları Yayınlanmayacak

gazetehaberi gazetehaberi -
54 0

Microsoft’un Xbox Games Showcase’i sunmasına bir haftadan az bir müddet kaldı. Hayranların heyecanı artarken Xbox’ın oyun pazarlamasından sorumlu lider yardımcısı Aaron Greenberg, Twitter hesabından vitrinle ilgili kimi ögeleri doğruladı ve bunlardan biri de birinci parti oyunların tam sinematik oyun fragmanlarının olmamasıydı.

Yayıncılar, çıkış tarihleri yıllar sonra olsa ve manzaralar oynanışa hiç benzemese bile, gelecekte çıkacak olan oyunları için yüksek bütçeli sinematik fragmanlar göstermeleriyle biliniyor. Greenberg’e nazaran Xbox bünyesindeki her takım bu sefer farklı bir yol seçti.

Greenberg bir hayranın sorusunu yanıtladığı tweet’inde “Gösterideki birinci parti oyunlarımızın hiçbiri tam sinematik oyun fragmanı değil. Her şey ya oyun içi imajlar, ya motor içi imgeler ya da kimi sinematiklerle birlikte oyun içi imajlardan oluşuyor. Fragmanlarımızın her biri etiketlenecek, böylelikle hayranlarımız için açık ve anlaşılır olmasını umuyoruz” dedi.

Umarız vitrinde daha evvelden yalnızca sinematik oyun fragmanlarıyla tanıtılan oyunların da oynanışları yer alır. Bunlar ortasında Playground’ın Fable tekrar üretimi, Obsidian’in Avowed’i, Perfect Dark yine üretimi ve State of Decay 3 üzere oyunlar yer alabilir.

Microsoft, 2022 Xbox Showcase sırasında gösterilen her fragmanın önümüzdeki 12 ay içinde yayınlanacak oyunlar olduğunu söylemişti. Ne yazık ki kimi oyunlar bu programa sadık kalmayı başaramadı. Aaron Greenberg bu kere 12 ay garantisinden büsbütün vazgeçildiğini doğruladı.

Dahası, sunumda yeni Fallout TV dizisine ya da Halo’nun ikinci dönemine göz atmak isteyen hayranlar hayal kırıklığına uğrayacak. Greenberg, “Oyun şovumuzda sinema ya da dizi fragmanı olmayacağını teyit ediyorum” diye söyledi.

Xbox Games Showcase canlı yayını 11 Haziran’da başlayacak ve çabucak akabinde Starfield’a özel bir kısım yayınlanacak. Bu bittikten sonraki hafta “Genişletilmiş” bir Xbox sunumu gerçekleştirilecek.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir