"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. WordPress, Jetpack AI Eklentisiyle Yapay Zekaya Dayalı İçerik Üretebilecek

WordPress, Jetpack AI Eklentisiyle Yapay Zekaya Dayalı İçerik Üretebilecek

gazetehaberi gazetehaberi -
140 0

WordPress, Jetpack AI ismi verilen ve içerik idare sisteminin editöründe yerleşik olarak bulunacak bir yapay zeka yazma asistanına sahip olacak. Başka tüm üretken yapay zeka araçları üzere Jetpack de kullanıcıların girdiği komuta nazaran ister klasik bir makale, ister bir liste ya da bir tablo olsun her türlü içerik üretebiliyor. Asistan ayrıyeten kullanıcının ne istediğine bağlı olarak yazının tonunu da değiştirebilecek. Örneğin istenirse yazının tonu bilgilendirici, optimist, esprili ve hatta alaycı olabilir.

Kullanıcı kendi gönderisini yazmak isterse, Jetpack’ten yardım isteyebilir. Aracın yazdıklarına nazaran bir başlık oluşturmasını sağlayabilir ya da dilbilgisini otomatik olarak denetim etmek yahut yazım kusurlarını düzeltmek için kullanabilir. Ayrıyeten makalelerinin bir çevirisini eklemek isterlerse, İspanyolca, Fransızca ve Korece dahil olmak üzere mevcut 12 lisandan rastgele birine süratli bir halde çevirmek için Jetpack AI’yı kullanabilirler. TechCrunch’a nazaran Jetpack, tüm WordPress.com müşterilerine birinci 20 istek için fiyatsız olacak bir deneme süreci sunacak. 20 kullanımdan sonrası ise fiyata tabi.


WordPress Jetpack Eklentisi

Jetpack AI bilhassa halihazırda WordPress kullanan bireyler için yararlı olsa da, son vakitlerde ortaya çıkan yapay zeka takviyeli yazma araçlarından yalnızca biri. Örneğin Microsoft 365 Copilot, elektronik tablo datalarına dayanarak Word’de içerik oluşturabiliyor yahut yazılı bir raporun tonunu değiştirebiliyor. Google da kısa mühlet evvel Workspace uygulamalarına yapay zeka yetenekleri kazandırdı ve Docs’a sayfada yazılan bahse nazaran metin oluşturma yeteneği sağladı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir