"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Word, Excel ve Teams Apple Vision Pro İçin Hazır Olacak

Word, Excel ve Teams Apple Vision Pro İçin Hazır Olacak

gazetehaberi gazetehaberi -
38 0

Apple, WWDC 2023 canlı yayını sırasında uzun vakittir beklenen karma gerçeklik kulaklığı Apple Vision Pro‘yu tanıttı. Ek olarak aygıt için gelecek çeşitli uygulamalar da gösterildi. Microsoft’un Word, Excel ve Teams uygulamaları da Vision Pro sürümleri gösterilenler ortasındaydı.

Üç uygulamanın da Apple Vision Pro’nun ikiz ekranlarının simüle edilmiş bir sürümünde birebir anda çalıştığını gösterildi. Apple, uygulamaların “Vision Pro’nun geniş tuvalinden ve keskin metin sunumundan tam olarak yararlanacağını” belirtti.

Uygulamaların, Vision Pro için geliştirilmekte olan başka tüm visionOS tabanlı uygulamalar üzere ses yahut hareketlerle denetim edilebileceğini varsayabiliriz. Ayrıyeten, uygulamanın Teams sürümünün Zoom ve Cisco Webex sürümleriyle birlikte Vision Pro’yu kullanırken daha yeterli iş birliği için dijital karakterlere yönelik takviyelerini kullanacağından da bahsedildi.

Şimdilik Microsoft’un üretkenlik uygulamalarının bu sürümleri hakkında nitekim bildiğimiz tek şey bu. Sunuma bakıldığında uygulamaların şirketin iOS uygulama sürümlerine benzeri biçimde görünüp davranacağı görülüyor.

Apple Vision Pro ayrıyeten iOS ve iPad aygıtları için evvelden geliştirilmiş yüzbinlerce uygulamanın kulaklıkta çalışmasına müsaade verecek. Apple ayrıyeten geliştiricilerin Swift, XCode ve başkaları üzere mevcut geliştirme araçlarını kullanarak Vision Pro için tüm yeni uygulamaları yapmalarına müsaade veriyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir