"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. WhatsApp, Telegram’a Benzeri Kanallar Özelliğini Duyurdu

WhatsApp, Telegram’a Benzeri Kanallar Özelliğini Duyurdu

gazetehaberi gazetehaberi -
45 0

WhatsApp, yeni bir özellik olan Kanallar‘ı duyurdu. Kanallar sayesinde takipçi kazanabilecek ve takipçilerinizle metin, fotoğraf, görüntü, çıkartma ve anketlerle tek taraflı bağlantı kurabileceksiniz.

WhatsApp’a nazaran kanallar, hobilerinizle, spor kadrolarınızla, lokal yetkililerin güncellemeleriyle ve daha ziyadesiyle ilgili takip edebileceğiniz aranabilir bir dizin olacak. Kullanıcıları dilerseniz sohbet esnasında, e-posta yollayarak ya da link paylaşarak davet edebilir durumda olacaksınız.

WhatsApp birkaç yıldır zımnilik konusundaki güvenilirliğini attırmaya çalışıyor. Kanallarda da tekrar birebir biçimde saklılığı muhafazaya devam edecek. Takipçiler, kanal yöneticilerinin telefon numarasını yahut profil fotoğrafını göremeyecek ve yöneticiler de takipçilerin telefon numaralarını göremeyecek.

Kanal geçmişi WhatsApp’ın sunucularında sadece 30 gün boyunca saklanacağı için kanallar da süreksiz olacak. Birebir vakitte kimi kanallar özel olacağından, yöneticiler kanallarından ekran imgelerinin alınmasını ve iletilmesini engelleyebilecek.

WhatsApp, kanal yöneticilerinin kanalları dizinden gizlemeye yani aramaya kapatabileceğini ve bunun yerine yalnızca davet ilişkileriyle katılma seçeneğini etkin edebileceklerini söyledi. Ne yazık ki, Kanallar varsayılan olarak uçtan uca şifrelenmiyor, ileride ne üzere bir güvenlik sorunu doğurabileceğini ve nasıl sunabileceklerini düşünüyorlar.

WhatsApp, Kanallar özelliğinin birinci olarak Kolombiya ve Singapur’da etkin olacağını söyledi. Vakit içinde daha fazla ülkede etkin edilecek. WhatsApp ayrıyeten, yöneticilerin kanallar sayesinde iş kurmalarını desteklemek istediğini ve ödeme hizmetlerini bu özellik etrafında genişleteceğini söyledi. Yani fiyatlı bir kanal kurabilecek ve içeriğinizi satabilir olacaksınız. Ödeme yapacak şahıslar içeriğe erişebiliyor olacak.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir