"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Uber Uygulamasına Görüntülü Reklam Ekleniyor

Uber Uygulamasına Görüntülü Reklam Ekleniyor

gazetehaberi gazetehaberi -
32 0

Uber uygulamalarında yakında görüntülü reklamlar göstermeye başlayacak. Şirketin The Wall Street Journal’a yaptığı açıklamaya nazaran, bu reklamlar siz bir seyahatin gerçekleşmesini beklerken, siz yoldayken, Uber Eats’te sipariş verdikten sonra gösterilecek. Reklamlar ayrıyeten birtakım Uber araçlarının içine yerleştirilen tabletlerde de karşınıza çıkabilir.

ABD’deki kullanıcılar bu hafta görüntülü reklamları görmeye başlayacak. Şirket görüntülü reklamları bu yılın ilerleyen devirlerinde İngiltere, Fransa, Avustralya ve başka pazarlarda da kullanıma sunmayı planlıyor.

Statik reklamlar 2019’dan bu yana Uber Eats’te ve geçen yıldan bu yana şirketin kendi ismini taşıyan araç çağırma uygulamasında gösteriliyor. Uber’in reklam kısmının lider yardımcısı ve genel müdürü Mark Grether, şirketin 2024 yılında 1 milyar dolarlık reklam geliri elde etme yolunda ilerlediğini söyledi.

Uygulamalardaki görüntü reklamlar varsayılan olarak sessiz olacak ve 90 saniyeye kadar sürecek. Bir Uber seyahati ortalama 15 dakika sürüyor ve kullanıcılar seyahat sırasında çoklukla iki ila üç dakikalarını uygulamaya bakarak geçiriyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir