"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. tvOS 17 Artık VPN Dayanağı Sunuyor

tvOS 17 Artık VPN Dayanağı Sunuyor

gazetehaberi gazetehaberi -
38 0

tvOS 17 ile birlikte Apple TV aygıtlar sonunda resmi olarak birinci defa VPN takviyesi alıyor. Şirket, web sitesinde yeni bilhassa ilgili ayrıntılar paylaştı. Özellik, geliştiricilerin Apple TV için VPN uygulamaları oluşturmasını sağlayan üçüncü taraf VPN takviyesi olarak açıklanıyor. Apple, “Bu, özel ağlarındaki içeriğe erişmek isteyen kurumsal ve eğitim kullanıcılarına yarar sağlayabilir ve Apple TV’nin daha da fazla yerde olağanüstü bir ofis ve konferans odası tahlili olmasını sağlayabilir” diye ekliyor.

Aynen iOS’ta olduğu üzere, geliştiriciler Apple TV’de VPN ayarlarını otomatik olarak belirleyen uygulamalar oluşturabilecekler. VPN yahut sanal özel ağın trafiğinizi amacınıza göndermeden evvel uzak bir sunucu üzerinden yine yönlendirerek inançlı bir ilişki oluşturduğunu not olarak düşelim. Doğal ki yeni bir API gerektirdiğinden, VPN uygulamalarının bu yılın sonundaki tvOS 17 sürümünden evvel Apple TV App Store’da kullanıma sunulmasını beklemek yanlış olur.

tvOS 17, Apple TV için tekrar tasarlanmış bir Denetim Merkezi, iPhone ile Siri Remote’unuzu ve birinci defa Apple TV’de FaceTime’ı bulmanın yeni bir yolunu sunuyor. Apple, tvOS 17’nin bu sonbaharda herkes için yayınlanacağını söylerken, Temmuz ayına kadar genel bir beta sürümünün yayınlanması bekleniyor. Güncelleme, Apple TV HD (4. nesil) ve Apple TV 4K (tüm modeller) ile uyumlu olacak.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir