"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. TP-Link Tapo Robot Süpürge Modelleri Tanıtıldı

TP-Link Tapo Robot Süpürge Modelleri Tanıtıldı

gazetehaberi gazetehaberi -
37 0

Akıllı mesken tahlilleri pazarında kaliteli ve uygun fiyatlı tahlilleriyle yer alan TP-Link Tapo, eser çeşidini artırıyor. Akıllı priz, akıllı ampul, ışık şeritleri, güvenlik kameraları, hareket ve kapı-pencere sensörü eserlerine artık de akıllı robot süpürgeler eklendi. Dört model robot süpürge geliştiren Tapo’nun iki modeli Haziran ayı içinde Türkiye’de satışa sunuluyor.

Kolay kullanım ve kolay idaresi unsur edinen Tapo, robot süpürgeleri de bu prensip doğrultusunda geliştiriyor. Giriş düzeyi modeli olan RV10 Plus ve RV30 serisinde üç farklı model ile birinci kademede dört model süpürge üretildi. RV30 serisinde RV30RV30 Plus ve RV30C Slim modelleri yer alıyor. Tüm Tapo eserleri üzere Tapo uygulaması üzerinden basitçe kurulup yönetilen robot süpürgeler, istendiğinde başka Tapo akıllı konut tahlilleriyle birlikte programlanarak çalıştırılabiliyorlar. Örneğin, kapı kapandığında süpürge etkin olsun üzere farklı senaryolar üretilerek tüm Tapo eserleri birbirlerini tetikleyici olarak vazife yapabiliyor.

Üç modelde (RV10 Plus hariç)  Lidar ve Gyro çiftli navigasyon sistemi bulunuyor. Bu sayede meskenin haritası kısa müddette çıkarılabiliyor. Atlamalar ve paklığın tekrarlanması önleniyor; karanlıkta dahi süpürgeler başarılı bir formda paklık yapabiliyor.

Tüm modeller sesle uzaktan yönetilebiliyor. Hem vakum hem paspas fonksiyonu olan Tapo robot süpürgeler, büyük toz torbasına sahip. HEPA filtreleme sayesinde küçük alerjenleri de yakalayabiliyor ve konutları çok daha pak hale getiriyorlar.

İnce gövdeye sahip, dar alanlara rahat girebilecek robot süpürge arayanlar için RV30C Slim modeli geliştirilmiş durumda. 7.8 cm yüksekliğindeki eser, baza, dolap altı üzere dar alanları rahatlıkla temizleyebiliyor.

Farklı gereksinime uygun modeller ile robot süpürge pazarına adım atan TP-Link Tapo, RV10 Plus modelini Türkiye’de satışa sundu; RV30 modeli ise Haziran ayı sonunda satışa sunulacak. RV30 Plus ve RV30C Slim modelleri de daha sonraki aylarda gelecek.

Robot süpürgelerin yanı sıra farklı akıllı mesken tahlillerini de bu yıl içinde pazara sunacak olan TP-Link, Tapo serisiyle meskenleri gerçek manada akıllı hale getirmeyi hedefliyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir