"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. TikTok Grace İsminde Bir Yapay Zeka Üzerinde Çalışıyor

TikTok Grace İsminde Bir Yapay Zeka Üzerinde Çalışıyor

gazetehaberi gazetehaberi -
48 0

Yapay zekanın farklı alanlardaki çeşitli teknolojilerde yaygın olarak kullanıldığını gördükten sonra, Çinli teknoloji devi TikTok yani ByteDance da yapay zeka kervanına katılmak istiyor üzere görünüyor.

Son vakitlerde giderek daha fazla toplumsal medya platformunun yapay zeka teknolojilerini benimsediğini gördük. Şubat ayında Snapchat, Open-AI tarafından geliştirilen GPT sohbet robotu My AI’yı tanıttı.

Google bir toplumsal medya platformu sayılmaz lakin o da ChatGPT’ye rakip olarak Bard‘ı tanıttı. Instagram’a da yapay zeka sohbet robotunun geleceği doğrulandı.

Haliyle artık sırada TikTok var, o da bu kervana katılıyor. “Grace” kod isimli bir yapay zeka sohbet robotu üzerinde çalıştıkları söyleniyor. Şirketin sözcüsüne nazaran, sohbet botunu kullanan çalışanlar, sohbet botunun birkaç büyük lisan modeline dayandığını belirten bir açılış iletisi görüyor.

ByteDance’ın kendi büyük lisan modellerini geliştirdiği haberi Çin basınında yer alsa da şirket bunu doğrulamadı. Hatta geçtiğimiz haftalarda TikTok’un Tako isminde diğer bir sohbet robotu geliştirdiğine ve test ettiğine dair haberler de var.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir