"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. ‘Suriyeliyim, asgari ücretli ölsün’ demişti, gerçek ortaya çıktı

‘Suriyeliyim, asgari ücretli ölsün’ demişti, gerçek ortaya çıktı

gazetehaberi gazetehaberi -
38 0

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi’nden yapılan açıklamada, görüntülerdeki şahsın “Asgari ücretli ölsün, 25 bin TL kazanıyorum ve vergi ödemiyorum” beyanının doğru olmadığı ifade edildi.

Sokak röportajında iddiaları ortaya atan şahsın Suriyeli değil Şanlıurfa’nın Viranşehir nüfusuna kayıtlı Türk vatandaşı olduğu ortaya çıktı.

ADLİ İŞLEM BAŞLATILDI

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi’nden yapılan açıklama şu şekilde:

“Yapılan araştırmalar neticesinde, röportajı veren şahsın Şanlıurfa / Viranşehir nüfusuna kayıtlı bir Türk vatandaşı olduğu tespit edilmiştir. Şahısla ilgili adli işlem başlatılmıştır.

Sosyal medyada paylaşılan bazı görüntülerde Suriyeli olduğunu iddia ederek, ‘Asgari ücretli ölsün, 25 bin TL kazanıyorum ve vergi ödemiyorum’ şeklinde açıklamalarda bulunan şahsın beyanları doğru değildir.”

NE OLMUŞTU?

Bir Youtube kanalı, 11 Haziran tarihinde “‘Biraz gözünüzü açın..!’ diyen Suriyeli ‘Vergi Ödemiyorum’ dedi” başlığıyla bir video paylaştı. İstanbul Mecidiyeköy’de çekilen görüntülerde kendisini Suriyeli olarak tanıtan şahsın açıklamaları sosyal medyada gündem oldu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir