"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Spotify Podcast Kısmından 200 Kişiyi İşten Çıkarıyor

Spotify Podcast Kısmından 200 Kişiyi İşten Çıkarıyor

gazetehaberi gazetehaberi -
36 0

Spotify, işten çıkarmalara devam ediyor. Şirket, “stratejik yine düzenlemenin” bir modülü olarak podcast kısmında çalışan 200 kişiyi yani işgücünün yaklaşık yüzde 2’sini işten çıkarıyor. Spotify, her bir podcast yaratıcısı ve gösterileri için kaynakları optimize eden daha “özel bir yaklaşıma” geçiyor ve bunun daha yalın bir takım gerektirdiğine inanıyor.

Yeni strateji sonucu birebir vakitte Spotify’ın Gimlet ve Parcast yapım konutlarını güncellenmiş bir Spotify Studios ünitesinde birleştirilecek. Her ne kadar geniş kitlelere ulaşan sık içeriklere yeni bir vurgu yapılacak olsa da tanınmış yepyenileri üretmeye ve yeni gösteriler başlatmaya devam edecekler. Spotify bir bütün olarak mevcut kitlenin “tüketimini en üst seviyeye çıkarmak” için çalışacak ve kullanıcılarını daha sık ve daha fazla podcast dinlemeye teşvik edecek.

Firma ayrıyeten Spotify For Podcasters analitiğini büyütüyor, reklam seçeneklerini güzelleştiriyor ve içerik oluşturucuların kâr etmesine yardımcı olmak için “daha fazla iş modeli” ekliyor.

İşten çıkarmaların yanı sıra Spotify’ın geçtiğimiz sonbaharda çok sayıda programı yayından kaldırdığı ve bu süreçte podcast takımının yaklaşık yüzde 5’ini işten çıkardığı bildirildi. Servis ayrıyeten Ocak ayında toplam çalışanının yüzde 6’sını işten çıkarmış ve tıpkı vakitte içerik şefi Dawn Ostroff (podcast içeriğini 40 kat büyütmesiyle tanınıyor) istifa etmişti. Şirket bu kategoride hala başkan lakin artık eskisi kadar bu husustaki liderliği inançlı değil.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir