"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Spotify, Çevrimdışı Karışık Çalma Listesi Özelliğini Test Ediyor

Spotify, Çevrimdışı Karışık Çalma Listesi Özelliğini Test Ediyor

gazetehaberi gazetehaberi -
38 0

Spotify üzere akış uygulamaları milyonlarca şarkıyı parmaklarımızın ucuna getirdi fakat internet irtibatı olmadan hiçbir işe yaramıyorlar. Evet, Spotify çevrimdışı dinlemek için müzikleri ve çalma listelerini indirmenize müsaade veriyor. Pekala ya internetin olmadığı bir yerde ansızın müzik dinlemek isteyip rastgele bir şarkıyı ya da çalma listesini çevrimdışı yapmadığınızı fark ederseniz?

Şirket, uygulamanın dinleme etkinliğinize bağlı olarak birtakım müzikleri otomatik olarak indirebileceği yeni bir çevrimdışı karışık çalma listesini test ediyor.

Spotify CEO’su Daniel Ek, Twitter’da şimdi geliştirilmekte olan bu özelliğin bir ekran imgesini paylaştı. “Çevrimiçi olmadığımız vakitler için tasarlanmış bir çalma listesi olan “Çevrimdışı Karmanız” (Offline Mix) isimli yeni bir özelliği test ediyoruz.” dedi.

Spotify’ın bu özelliği 2020’den bu yana düşünüp üzerinde çalıştığını söyleyenler var. Ekran manzarasına nazaran, çevrimdışı karışık çalma listesi özelliği aygıtta birkaç saatlik müzik depolayabilir.

Karşılaştırma yapmak gerekirse Spotify’ın rakibi YouTube Music birkaç yıl evvel uygulamasına çevrimdışı karma çalma listesi özelliğini eklemişti. Bu özellik daha sonra yerini aygıta 500 müziğe kadar otomatik olarak indiren Akıllı İndirici’ye bıraktı.

Spotify son yarar raporunda aylık 500 milyon faal kullanıcıyı geçerek kendi beklentilerini aştığını açıkladı. Lakin şirket bu hafta başlarında Podcast kısmında 200 kişilik çalışan grubunu işten çıkardı. Spotify daha evvelden gelir artışını aşan operasyonel sarfiyatları telafi etmek için işgücünü %6 oranında küçülteceğini açıklamıştı.

Bununla birlikte, müzik akışı uygulaması bu yıl iPhone için yeni widget’lar, çalma listeleri oluşturmak için yapay zeka takviyeli bir DJ, Google’ın Wear OS aygıtı için yeni bir saat arayüzü ve koşu uygulaması Strava ile entegrasyon üzere kimi yeni özellikler sundu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir