"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Sony, PlayStation Bulut Oyunculuğunun Sıkıntılarıyla Yüzleşmeye Hazır

Sony, PlayStation Bulut Oyunculuğunun Sıkıntılarıyla Yüzleşmeye Hazır

gazetehaberi gazetehaberi -
35 0

Project Q‘nun bağımsız bir bulut oyun alternatifi olma potansiyeli biraz hayali görünüyor, fakat Sony’nin kendi itirafına nazaran bile, bulut oyun teknolojisi tatmin edici bir oyun tecrübesi vaat etmesi için olması gereken yerde değil. Sony CEO’su Kenichiro Yoshida, geçtiğimiz günlerde Financial Times’a verdiği demeçte bulut oyunlarının hala zorlukları olduğunu söyledi.

Yoshida, “[Bulutun] kendisinin kusursuz bir iş modeli olduğunu düşünüyorum, lakin kelam konusu oyunlar olduğunda, teknik zorluklar fazla” dedi.

Bir PlayStation’dan mahallî alan ağı (LAN) üzerindeki diğer bir aygıta transfer yapmak bile sanıldığı kadar kolay değil; bu da Sony’nin sadece Remote Play’e dayanan bir aygıt üretme kararı hakkında büyük bir soru işareti yaratıyor.

İnternet üzerinden, daha yavaş tempolu oyunlar için bile irtibata bağlı olarak çoğunlukla oynanabilir ile “boş ver oynamayı” ortasında değişiyor. Bulut üzerinden oyun oynamak hâlâ birebir problemlerle karşı karşıya ve şirket de bunun farkında.

Yoshida, “Bulutta oyun oynamanın zorlukları olacaktır, lakin biz bu zorlukların üstesinden gelmek istiyoruz” dedi.

Project Q’nun vasat bir PS5 aksesuarı olmaktan öteye geçebilmesi için bırakın interneti, LAN üzerinden interaktif medya akışının tabiatında var olan sıkıntıların üstesinden gelmesi gerekecek. Aksi takdirde, Project Q ve Sony’nin bulut oyun alanındaki başka planları hiçbir yere varamayacak.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir