"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Samsung Galaxy Z Flip5 Dış Ekranı Google Uygulamalarını Çalıştıracak

Samsung Galaxy Z Flip5 Dış Ekranı Google Uygulamalarını Çalıştıracak

gazetehaberi gazetehaberi -
37 0

Samsung’un Galaxy Z Flip5 ve Galaxy Z Fold5’i 26 Temmuz’da Kore’de düzenlenecek özel bir aktiflikte tanıtması bekleniyor. Şirket şimdi tarih konusunda bir onay vermese de yerini doğruladı.

Galaxy Z Flip5, daha evvel de söylediğimiz üzere dış ekranında büyüme ile gelecek. Ekranın büyüklüğünün gereksiz olduğunu düşünenler oluyordu fakat yeni bir rapora nazaran bu büyük boyut boşa gitmeyecek. Özel olarak optimize edilmiş Google uygulamalarını çalıştıracak.

İddialara nazaran Samsung, Google’ın Haritalar, Bildiriler ve hatta YouTube üzere uygulamalarının dış ekran için optimize edilmesi konusunda Google ile yakın işbirliği içinde çalışıyor. Bu paydaşlık sayesinde aygıtı açmak zorunda kalmadan mesajlaşabilecek, görüntü izleyebilecek ve haritalarda gezinebileceksiniz.

Bu muhakkak Galaxy Z Flip5’in ana rakiplerinden biri olan Oppo Find N2 Flip’in çok çok üstünde bir fonksiyonellik. Oppo’nun telefonu Galaxy Z Flip4’ün ekranından daha büyük olsa da bunu kullanmıyor.

Görünüşe nazaran Samsung birebir tuzağa düşmek istemiyor ve bu nedenle katlanmış durumda kullanılabilecek kendi paketlenmiş klavyesi de dahil olmak üzere özel olarak optimize edilmiş bir dizi uygulama hazırlıyor.

Bunun daha fazla üçüncü parti uygulamanın vakit içinde Flip5’in dış ekranında çalışmayı destekleyeceği manasına gelip gelmediğini göreceğiz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir