"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Samsung Exynos Auto V920 Yeni Kuşak Hyundai Araçlara Güç Verecek

Samsung Exynos Auto V920 Yeni Kuşak Hyundai Araçlara Güç Verecek

gazetehaberi gazetehaberi -
49 0

Samsung, Exynos Auto V920 işlemcisinin Hyundai’nin 2025 yılında piyasaya çıkacak yeni kuşak arabalarındaki araç içi bilgi-eğlence (IVI) sistemlerine güç vereceğini duyurdu. Samsung, iki şirketin otomotiv yarı iletkenleri üzerine birinci kere birlikte çalıştığını söyledi.

Exynos Auto V920, Samsung’un araçlara yönelik üçüncü jenerasyon bir yongası ve CPU, grafik ve sinirsel sürece performansında “önemli yükseltmeler” sağlıyor. Bu geliştirmeler, IVI sisteminin birebir anda birden çok ekranda gerçek vakitli bilgileri görüntüleyebilmesini, görüntü içeriğini oynatabilmesini ve oyunları yönetebilmesini sağlayacak.

Samsung, V920’nin içine otonom sürüş için optimize edilmiş ve son kuşağa nazaran 1,7 kat daha fazla süreç performansı sağlayan on ARM çekirdeği dahil etti. LPDDR5 bellek dayanağıyla Samsung, V920’nin ön panel, bilgi-eğlence ve art koltuk cümbüş sistemleri için altı adet yüksek çözünürlüklü ekrana ve kıymetli görsel bilgileri yakalayan 12 kamera sensörüne güç sağlayabileceğini söylüyor.

V920, evvelki modele nazaran 2 kat daha süratli grafik işlemeye ve sinirsel sürece ünitesi (NPU) kelam konusu olduğunda 2,7 kat daha yeterli performansa sahip. Bunlar, sırasıyla araç içi ekranlar ve şoför izleme özellikleriyle daha düzgün tecrübeler sunuyor.

Çip ayrıyeten, Otomotiv Güvenlik Bütünlüğü Seviyesi B (ASIL-B) ihtiyaçlarını karşılayan yerleşik bir güvenlik adası içeriyor. Bu, IVI sistemini inançta tutması gereken yanılgıları meydana geldikleri anda algılayabiliyor ve yönetebiliyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir