"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Samsung Çalışanlarına Nazaran Galaxy Z Fold 5’in Tasarımı Sıkıcı

Samsung Çalışanlarına Nazaran Galaxy Z Fold 5’in Tasarımı Sıkıcı

gazetehaberi gazetehaberi -
38 0

Hem Galaxy Z Fold 5 hem de Galaxy Z Flip 5’in kısa bir müddet içinde tanıtılmasını bekliyoruz. Galaxy Z Fold 5 hakkında doğruluk oranı yüksek sızıntılar yapan Ice Universe’den gelen söylenti, Samsung çalışanlarının selefine o kadar benzeyen bir dizayndan şikayet ettikleri ve “Galaxy Z Fold 4s olarak bile adlandırılamayacağı” istikametinde.

Elbette evvelki kuşak modellerle çarpıcı benzerlikler taşıyan yeni telefonlar görmeye alışkınız. Lakin Galaxy Z Fold 5’in görünümünde, ekranın ortasının kapatıldığında gözyaşı damlası biçimini almasını sağlayan damlacık usulü bir menteşe kullanımı da dahil olmak üzere kimi ince değişiklikler olacak. Bu yalnızca ekranın Galaxy Z Fold 4’teki üzere hafif bir boşluğa sahip olmak yerine büsbütün düz bir formda katlanmasını sağlamakla kalmayacak, birebir vakitte ekran büsbütün açıldığında ekranın ortasındaki katlama izi görünürlüğünün azalması manasına da gelecek.


Katlanabilir Sistem Planı

Bu sorun ve yüksek fiyatı dışında sevdiğimiz Galaxy Z Fold 4’ün muhtemelen en berbat ögesi ekranın ortasındaki katlama izi. Müsaade görünürlüğünün azalması aygıtı muhakkak daha cazip hale getirecektir, lakin kaynaklar müsaade %15 oranında azalacağına işaret ediyor.

Tasarım değişikliklerinin olmaması dışında Galaxy Z Fold 5’in pek çok güzelleştirmeyle gelmesi aşikar. IP5x toz derecesi ile bu sertifikaya sahip birinci katlanabilir aygıt olacağı kestirim ediliyor ve evvelki sızıntılar yeni kamera sensörlerine, daha parlak bir ekrana ve doğal olarak daha güçlü bir işlemciye işaret ediyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir