"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Samsung Bespoke Life, Sürdürülebilir Gelecek Taahhüt Ediyor

Samsung Bespoke Life, Sürdürülebilir Gelecek Taahhüt Ediyor

gazetehaberi gazetehaberi -
34 0

Samsung Electronics, Bespoke Life 2023 etkinliğinde, konut aletlerinde yeni bir periyodun başladığını duyurdu. Son 3 yıldır Bespoke serisinin en yeni eserlerine mesken sahipliği yapan aktiflik, Samsung’un resmi web sitesi, haber odası ve YouTube kanalında canlı yayımlandı. Aktiflikte, Samsung’un  “Bespoke Life” vizyonunun sürdürülebilirlik, temas ve tasarım yoluyla kullanıcıların hayatını nasıl dönüştürdüğü anlatıldı.

Samsung Electronics CEO’su Jong-Hee (JH) Han aktiflikle ilgili olarak “Bespoke Life, her gün itimatla kullandığımız mesken aletlerini tekrar hayal ederek konutumuzu ve geleceğimizi daha sürdürülebilir hale getirme taahhüdümüzü yansıtıyor. En yeni eser ve tahlillerimiz, ‘Bespoke’ tecrübesiyle yeni ve yaratıcı yollar sunarak herkesin daha sürdürülebilir, temaslı ve şık bir ömür stilinin keyfini çıkarmasını sağlıyor” dedi.

Samsung’un Bespoke Life konsepti, daha sürdürülebilir bir gelecek yaratmak konusunda konut aletlerinin değer taşıdığı inancıyla kuruldu. Bu doğrultuda, Bespoke etkinliğinde, Samsung’un eserlerindeki tüm ömür döngüsü boyunca meydana gelen karbon emisyonlarını daha da azaltma tarafındaki gayretine dikkat çekildi. Birebir vakitte, çamaşır yıkarken mikroplastik emisyonlarını en aza indiren yeni Less Microfiber™ Filtre’nin tanıtımı da yapıldı.

Samsung; kaynaktan üretime, dağıtıma, kullanıma ve geri dönüşüme kadar, eser ömür döngüsünün her etabını tekrar tasarlıyor; güç tüketiminin ve karbondioksit (CO2) emisyonlarının azaltılmasına yardımcı oluyor. Kapalı devre geri dönüşüm merkezi operasyonları, Bespoke buzdolaplarının saklama bölmelerinde atık yağdan elde edilmiş biyoplastik materyallerin kullanılması ve geri dönüştürülmüş balık ağlarının kullanımının artırılması, şirketin daha fazla kaynağı geri dönüştürme gayretleri ortasında yer alıyor. Üretilen eserler Samsung’un eko-ambalajında kullanıcılara gönderiliyor. Bu yılın başlarında devreye alınan eko-ambalajlarda, plastik bantların ve bobinlerin yerine kağıt gereçler kullanılıyor.

Ürünlerin kullanım etabında daha sürdürülebilir bir ömrü teşvik etmeyi hedefleyen Samsung, güç tasarrufunu kolaylaştıran hizmetleri artırmaya devam ediyor. Bu kapsamda bu yıl, buzdolapları, çamaşır makineleri ve kurutucular, bulaşık makineleri ve klimaları içeren Bespoke ailesine SmartThings Yapay Zeka Güç Modu’nun güncellenmiş bir sürümünün eklendiği beş yeni eser ve Samsung’un Ekolojik Isıtma Sistemi eklendi. Bu eserler yakında 65 ülkede kullanıma sunulacak.

Samsung, karbondioksit emisyonlarını ve güç kullanımını azaltmayı teşvik etmenin yanında, mikroplastik kirliliğiyle gayrette de etkin rol almaya devam ediyor. Mikrofiber atıkları yüzde 54’e kadar azaltan bir çamaşır yıkama programı geliştiren Samsung ve Patagonia, Less Microfiber™ Filtre’yi piyasaya sürmek için yine iş birliği yaptı. Less Microfiber™ Filtre, çamaşır yıkama esnasında meydana gelen mikroplastiklerin yüzde 98’ini yakalayabiliyor.

Geliştirilen filtre, haftada dört kere iki kilogram çamaşır yıkamada kullanıldığında, yılda kişi başına 132 grama kadar, yaklaşık sekiz adet 500 ml’lik plastik şişeye muadil bir ölçüde, mikroplastik atığı azaltmaya yardımcı olabiliyor. Şu an Kore ve Birleşik Krallık’ta kullanılan Less Microfiber™ Filtre,Türkiye’de yıl sonuna yanlışsız satışa sunulması bekleniyor.

Bespoke eserlerin özellikleriyle günlük rutini optimize etmek mümkün. Samsung, kontaklı eser yelpazesini zenginleştirerek ve yapay zeka teknolojilerini daha fazla eser kategorisinde sunarak hiper-bağlantılı meskenler için yeni bir çağ başlatıyor.

Samsung’un SmartThings’teki en yeni gelişmeleri ve yapay zeka teknolojilerini bir ortada sunan Bespoke eserleri kullanıcı alışkanlıklarını öğreniyor, akıllı mesken yapılandırmaları ve ömür stilleriyle kişiselleştirilen otomasyon yeteneğiyle meselesiz bir otomatik mesken tecrübesi sunuyor. Samsung, tüketicilerin bu tecrübelerden daha faal faydalanabilmesi için, yeni Bespoke eserlerinin tamamına Wi-Fi takviyesi entegre edeceğini ve temaslı kullanımı gelecek yıllarda tüm Samsung serilerinde standart hale getireceğini duyurdu.

Samsung ayrıyeten Bespoke Jet™ AI eserini piyasaya sundu. Şirketin en güçlü kablosuz dik süpürgesi Bespoke Jet™ AI, Yapay Zeka konusunda bağımsız bir güvenlik bilimi kuruluşu olan UL (Underwriters Laboratories) Solutions tarafından doğrulanan dünyanın birinci dik süpürgesi olma özelliği taşıyor. Tek bir şarjla 100 dakikaya kadar çalışma mühletine ve 280W’a kadar emiş gücüne sahip Bespoke Jet™ AI, konutun tamamını kapsamlı bir halde temizlemek için gereken performansı sunuyor. AI Temizleme Modu, fırça yükünü ve hava vakum basıncını akla yatkın takip ediyor. Taban tipleri de dahil olmak üzere farklı paklık ortamlarını ayırt ederek paklık performansını, kullanım müddetini ve hareket kabiliyetini en üst seviyeye çıkarıyor; emiş gücü ve fırça hızı gibi ayarları otomatik olarak optimize ediyor. Süpürge ayrıyeten, güçlü bir dairesel döngü üreten yeni bir All-in-One Clean Station™ özelliği de sunuyor. Böylelikle toz haznesi, süratle ve etkili bir formda boşaltılıyor.

Dünya genelinde, Bespoke serisinin piyasaya sürülmesinden bu yana 3 milyon Bespoke buzdolabı satıldı. Bu muvaffakiyet, kullanıcıların eski standartlara nazaran daha fazla seçenek ve fonksiyonellik sunan aygıtlara olan ilgisinin bir göstergesi niteliğinde. Bugünkü Bespoke dizaynları, aygıtların kullanıcılara neler sunması gerektiği konusunda yeni anlayışı temsil ediyor. Bu tasarım, her yeni eser kategorisine sunuldukça, daha dinamik ve ayırt edici bir yaklaşım kazanıyor.

Bu yıl prestijiyle 52 ülkede tüketicilerle buluşan Bespoke serisi, toplam 15 eser kategorisinde sunuluyor.  Serinin genişlemesi, daha fazla hayat üslubuna ve muhtaçlığa hitap etme fırsatı sunuyor. Genişleyen seride Samsung, Bespoke buzdolabı serisini Bespoke Family Hub™+ özellikli 4-Kapılı Flex™ ve modüler ve üstten dondurucuları yeni modelleri tanıttı. Evvelki modeldeki ekranın neredeyse iki katı büyüklüğünde çerçevesiz 32 inçlik bir dokunmatik ekrana sahip Family Hub™+ özellikli Bespoke 4-Kapılı Flex™ eğlenceli çoklu vazife işlevleriyle artık daha da kullanışlı. Samsung’un en gelişmiş besin depolama teknolojilerini şık ve minimalist ön panellere sahip Yeni modüler ve üstten dondurucuları modeller farklı renklerde ve kaplama seçenekleriyle sunuluyor.

Şu anda Türkiye’de satışı mevcut olan Bespoke AI™ Çamaşır Makinesini ve Kurutucu eserlerini bu yıl ABD ve Güneydoğu Asya’da piyasaya süren Samsung, kullanıcıların meskenini daha fazla ferdileştirme seçenekleriyle güçlendirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl ABD’deki tüketicilerine sunulan Samsung MyBespoke şahsileştirme hizmeti, kullanıcıların fotoğraf yahut sanat yapıtlarıyla eşsiz buzdolabı panelleri oluşturmasını sağlayarak hayat biçimlerini hakikaten yansıtan mutfakların yaratılmasını kolaylaştırdı. Samsung, Bespoke’nin yiğit tasarım anlayışını daha da zenginleştirmek için, İtalyan tasarım stüdyosu TOILETPAPER ile iş birliği yaptı. Bu çerçevede tasarlanan ve Fuorisalone 2023 etkinliğinde birinci sefer tanıtılan hudutlu sayıdaki Bespoke panelleri Samsung.com’da satışa sunuldu. Bu eserler ayrıyeten İngiltere, ABD ve Kore’deki Samsung mağazalarında da yerini aldı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir