"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Rockstar Kurucusu Dan Houser Yeni Stüdyo Kuruyor

Rockstar Kurucusu Dan Houser Yeni Stüdyo Kuruyor

gazetehaberi gazetehaberi -
51 0

Rockstar Games’in kurucu ortağı ve eski yaratıcı direktörü Dan Houser yeni bir şirket kurdu. İsmi Absurd Ventures olan şirket görüntü oyunları dahil olmak üzere farklı ortamlarda kıssalar, karakterler ve dünyalar inşa edeceğini söylüyor. 49 yaşındaki isim Rockstar Games’ten 2020 yılında ayrılmıştı.

“Hikaye anlatımı. Hayırseverlik. Fazlaca şiddet.” Absurd Ventures’ın sloganı bu ve şirketin yaratıcı, soyut ve hudutlu havası hakkında anlattığından daha fazlasını gösteren aşağıdaki iki dakikalık görüntü ile lanse ediliyor. Bununla birlikte, bir basın bülteni Absurd Ventures’i “canlı aksiyon ve animasyon; görüntü oyunları ve başka interaktif içerikler; kitaplar, grafik romanlar ve senaryolu podcastler için üretilecek, mecra gözetmeksizin çeşitli çeşitler için anlatı dünyaları inşa etmek, karakterler yaratmak ve öyküler yazmak” olarak tanımlayan bir açıklama sunuyor.

Houser, oyun dünyasında tüm vakitlerin en büyük muvaffakiyet hikayelerinden biri olan Rockstar’da geçirdiği 22 yıl boyunca tam bir efsaneydi. Efsanevi stüdyoyu 1998 yılında kardeşi Sam Houser, Jamie King, Terry Donovan ve Gary Foreman ile birlikte kuran Dan Houser Rockstar büyüdükçe, beş Grand Theft Auto oyununun yapımcılığı ve bugüne kadarki her GTA‘da ve her iki Red Dead Redemption oyununda muharrir olarak misyon yapmak da dahil olmak üzere şirketin yaratıcı çalışmalarının ayrılmaz bir modülü olmaya devam etti. Buna ek olarak, Grand Theft Auto III ve iki bağımsız genişleme oyununda seslendirme yaptı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir