"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Reddit CEO’su API Değişikleri Üzerine Bir Soru-Cevap Aktifliği Yapacak

Reddit CEO’su API Değişikleri Üzerine Bir Soru-Cevap Aktifliği Yapacak

gazetehaberi gazetehaberi -
38 0

Reddit CEO’su Steve Huffman, şirketin platformda reaksiyona yol açan planlı API değişiklikleri üzerine birinci kere topluluğa hitap edecek. Şirket kısa bir güncellemeyle “Reddit CEO’su u/spez, erişilebilirlik, mod botları ve üçüncü taraf mod araçları da dahil olmak üzere en son API güncellemeleri hakkında bir ANCAK (Ask Me Anything) yani soru-cevap aktifliği yapmak üzere yarın burada olacak” dedi.

Bir Reddit sözcüsü aktifliği 9 Haziran Cuma günü TSİ 20:30 civarında başlayacağını söyledi. Aktiflik haberi, en tanınan üçüncü parti Reddit uygulamalarından ikisi olan Apollo ve RIF’in geliştiricilerinin, şirketin yeni API fiyatlandırması nedeniyle ay sonunda uygulamalarını kapatacaklarını açıklamalarının çabucak akabinde geldi.

Etkinlik, Reddit topluluğunun büyük bir kısmının tartışmalı değişiklikler nedeniyle düzenleyeceği kitlesel protestodan yalnızca üç gün evvel gerçekleşecek. Ortalarında 1 milyondan fazla aboneye sahip olanların da bulunduğu 3.000’den fazla subreddit 12 Haziran’dan itibaren 48 saat mühletle “karanlığa gömülmeyi” planladıklarını açıkladı.

Yaklaşan protestolar ve iki sevilen uygulamanın kapatılmasıyla birlikte, aktiflik sırasında tansiyonun yükselmesi mümkün. Reddit’in yaklaşan soru-cevap aktifliğiyle ilgili gönderisinde üçüncü taraf istemcilere direkt atıfta bulunulmaması dikkat çekiyor, lakin bunlar muhtemelen kullanıcıların sorularında öne çıkacak.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir