"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Reddit, Çalışanlarının Yüzde 5’ini İşten Çıkardığını Duyurdu

Reddit, Çalışanlarının Yüzde 5’ini İşten Çıkardığını Duyurdu

gazetehaberi gazetehaberi -
35 0

Reddit, son birkaç ay içinde işten çıkarmaları duyuran uzun teknoloji şirketleri listesine katıldı. Şirket, toplam işgücünün yüzde 5’ini temsil eden 90 çalışanının işine son verdi.

Wall Street Journal, işten çıkarmaların Reddit çalışanlarına CEO Steve Huffman’ın şirket çapında gönderdiği bir e-posta ile duyurulduğunu belirtti. Reddit’in “yılın birinci yarısını sağlam geçirdiğini” belirten Huffman, işten çıkarmalarla ilgili “bu ivmeyi ikinci yarıya ve ötesine taşımak için bizi konumlandıracağını düşünüyoruz” formunda konuştu. Huffman ayrıyeten şirketin 2023’ün geri kalanı için planladığı işe alımlarını 300 bireyden 100 bireye düşüreceğini de kelamlarına ekledi.

Yeni işten çıkarmalar, şirketin güncellenmiş API fiyatlandırması nedeniyle epey fazla reaksiyonla karşılaştığı bir devirde geldi. Tanınan Apollo istemcisinin geliştiricisi Christian Selig, geçtiğimiz günlerde Reddit’in API’sine erişim için 1 Temmuz’da yürürlüğe girmesi planlanan fiyat değişikliklerinin kendisine ayda 1,7 milyon dolara mal olacağını söyledi.

Sonuç olarak kimi tanınan subredditler daha yüksek API maliyetlerini protesto etmek için 12 Haziran’dan itibaren 48 saat boyunca “karanlıkta kalmayı” planlıyor. Yani özel moda geçecekler ve sadece mevcut kullanıcılar tarafından kullanılabilecekler. Birtakım subredditler Reddit planlarında değişiklik yapmadığı sürece “karanlıkta kalmaya” devam edeceklerini argüman ediyor.

Dediğimiz üzere Reddit işten çıkarma kararı alan son şirketlerden biri. Büyük teknoloji şirketlerinin birden fazla da birebir şeyi yaptı. Buna Ocak 2023’te 10.000 çalışanını işten çıkaran Microsoft da dahil.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir