"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. PUBG MOBILE, Profesyonel eSporcu Olmak İsteyenleri Yükselen Yıldızlar Turnuvası’na Bekliyor

PUBG MOBILE, Profesyonel eSporcu Olmak İsteyenleri Yükselen Yıldızlar Turnuvası’na Bekliyor

gazetehaberi gazetehaberi -
39 0

PUBG MOBILE, Xiaomi sponsorluğunda düzenlenecek Türkiye’nin en büyük topluluk turnuvası Yükselen Yıldızlar Turnuvası’nın 3’üncü dönemini duyurdu. Birinci iki dönemde olduğu üzere Yükselen Yıldızlar Turnuvası’nın 3’üncü dönemi da profesyonel arenaya adım atmak isteyen amatör oyuncular için kıymetli bir kapıyı aralayacak.

Her oyuncunun katılabileceği ve arkadaşlarıyla PUBG MOBILE oynayarak yeteneklerini gösterebileceği Yükselen Yıldızlar Turnuvası’nın 3’üncü dönemi, 500.000 TL ödül havuzunun yanı sıra tüm oyunculara espor grupları tarafından keşfedilme fırsatı sunuyor. Turnuva müracaatları, 5 Haziran – 5 Temmuz tarihleri arasında www.pubgmturkiye.com web sitesi üzerinden yapılacak.

Turnuvaya kaydolan oyun severler, Barış G&Barbar yahut Mezarcı&Barış Bra’dan oluşan dört büyük yayıncının 2’ye 2 ayrılacağı, iki farklı yayıncı liginden oluşacak eleme etabında uğraş edecekler.

Elemelerinin 11 – 27 Temmuz tarihleri ortasında düzenleneceği Yükselen Yıldızlar Turnuvası’nın 3’üncü dönem finalleri ise özel izleme aktiflikleri ile birlikte 30-31 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek.

Turnuvayı birinci üç sırada tamamlayan ekipler 2024 PUBG MOBILE Pro League (PMPL) Elemeleri’nde oynamaya hak kazanacaklar. Topluluk turnuvası kazananlarının PMPL Elemeleri’ne bağlandığı bu turnuva, profesyonel espor arenasında yer almak isteyen oyunculara büyük bir fırsat sunuyor.

Yükselen Yıldızlar Turnuvası’nın ikinci periyodunun şampiyon takımı Melise Esports, PUBG MOBILE Türkiye Ulusal Kupası’ndaki (PMNC) muvaffakiyetlerinin akabinde PUBG MOBILE Pro League’de (PMPL) yer aldı. Burada da başarılı sonuçlar yakalayan Melise Esports, PMPL Avrupa biletini kazandı.

Turnuvanın üçüncü yılında PUBG MOBILE, esporda cinsiyet eşitliğine katkı sunma amaçları doğrultusunda Yükselen Yıldızlar Turnuvası içerisinde başka bir Bayan Ligi de hayata geçirecek. Bayan oyuncuları destekleyerek bayanların espor dünyasında daha fazla yer almasını hedefleyen PUBG MOBILE, bu kapsamda hem yerelde hem de küresel arenada çeşitli adımlar da atıyor.

Markanın Avrupa grubu son iki yıldır PUBG MOBILE European Wonder League (PMEWL) bayanlar turnuvasını düzenlerken burada Türk grupların rüzgarı esmeye devam ediyor. Turnuvanın birinci yılında Rise of Queens güçlü performansıyla şampiyon olurken bayanlar gününe denk gelen 8 Mart 2023 tarihinde verdiği başarılı çabayla Galatasaray Esports da bu yılın şampiyonu olmuştu.

Oyun severlere çeşitli fırsatlar sunan turnuvada yer almak isteyen lakin şimdi bir kadrosu olmayan oyuncular, PUBG MOBILE Espor Türkiye Discord adresi üzerinden kendilerine kadro arkadaşı da bulabilecekler.

Link: https://discord.gg/PUBGMESPORTR

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir