"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Pragmata Tekrar Ertelendi

Pragmata Tekrar Ertelendi

gazetehaberi gazetehaberi -
39 0

Capcom’un ürkütücü, distopik, uzay macerası oyunu Pragmata‘yı hatırlayan var mı? Üç yıl evvelki PlayStation sunumunda gösterilen oyundan bugün yeni bir haber geldi. Capcom yayınladığı teaser ile oyunun 2023’te çıkmayacağı belirtti.

Geliştirici takım, oyunun yeni fragmanının sonunda “Pragmata‘nın çıkışını daha da ertelemek zorunda olduğumuz için üzgünüz” ibaresi yer alıyor. “Ekibimiz şu anda elimizden gelen en uygun oyunu yapmak için ağır bir formda çalışıyor, fakat daha fazla vakte gereksinimimiz var.” dedi. Bildiriden da anlaşılacağı üzere, bu Pragmata‘nın çıkışının tekrar ertelenişi.

Pragmata, bir asker ve genç bir kızın terk edilmiş bir kenti keşfettikten sonra kendilerini ayın yüzeyinde bulmalarını gösteren sinematik bir fragmanla 2020 yılında tanıtılmıştı. Yepyeni teaser distopik bir geleceğe ve baş karakterler ortasında yakın bir ilgiye işaret ediyordu, lakin öteki pek bir şey yoktu. Yaklaşık bir yıl sonra Capcom, genç kızın oyunun gecikmesinden ötürü özür dilediği bir görüntü yayınladı. Bu yılki fragman da benzeri, lakin en azından biraz oynanış gösteriyor.

Artık genç kızın isminin Diana olduğunu biliyoruz ve ağır zırhlı arkadaşının müdafaası altında görünüyor. Birlikte robot gibisi yaratıklarla savaştıklarını, fütüristik ortamları keşfettiklerini görüyoruz. Fragmanda ikilinin savaşının birçoklarını Diana’yı kollayan asker yaparken, Diana’nın özel yetenekleri olduğu da ortaya çıkıyor.

Nedir bu güçler? Bu iki karakterin ayda ne işi var? İnsanlığın geri kalanına ne oldu? Bu soruların beklemesi gerekecek. Pragmata takımı oyun için yeni bir çıkış aralığı belirlemedi, bunun yerine “nihai eserin sabrınıza layık bir eser olmasını sağlamak” için elinden geleni yapacaklarına kelam verdiklerini belirttiler.

Pragmata‘nın PlayStation 5, Xbox Series X ve bilgisayar oyun platformlarında yayınlanması planlanıyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir