"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. ‘Parayı seven ev sahibi Marksist/sosyalist’ akademisyeni kiracısı ifşa etti

‘Parayı seven ev sahibi Marksist/sosyalist’ akademisyeni kiracısı ifşa etti

gazetehaberi gazetehaberi -
52 0

Sosyal medya platformu Twitter’da bir kişiyi “ev sahibi” olarak ifşa eden Duygu Coşkunseda adlı kullanıcının anlattıkları, son zamanlarda sık sık gündeme gelen kiracı-ev sahibi kavgalarına yeni bir sayfa olarak eklendi.

Kiracı Coşkunseda’nın paylaşımları, Chris Stephenson adlı kullanıcıyı “bu adam ev sahibimdi” şeklinde ifşa etmesiyle gündem oldu.

Coşkunseda’nın kendisini mağdur ettiğini iddia ettiği “ev sahibi” Chris Stephenson’un profilinde ise “Eskiden Öğretim Görevlisi, Istanbul Bilgi Üniversitesi. Marksist, Sosyalist, Yeşil, İnsan” gibi tanıtım ifadelerinin yer alması dikkat çekti. Stephenson’un iddialar karşısında henüz cevap vermediği görüldü.

“PARAYI SEVDİĞİNİ BİLİYORDUM”

“Ev sahibi”nin profilinde yer alan ifadelere de dikkat çeken kiracı Coşkunseda, başından geçenleri şöyle anlattı:

Bu adam benim ev sahibimdi. 5 yıldır kiramı bir gün aksatmadan ödedim. Yine 5 yıldır, oturduğum mahallede bir kere bile şikayet konusu olmadan, binada kimseye rahatsızlıklık vermeden, bundan da önemlisi kendi evim gibi bakarak oturdum o evde.

Her sene yılın aynı günü, sanki o anda hatırlamış gibi davranarak kira zammı için arayan, pandeminin ilk kapanma dönemine denk gelen kira zammını da iyi misiniz diye sorma zahmetine katlanmadan boş geçmeyen ev sahibimin parayı sevdiğini biliyordum.

1985 yapımı, altında oto tamircisi olan ve zemini dere yatağı olan evimden iki yıl boyunca deprem yüzünden çıkmaya çalıştım, çıkamadım ve tam da beşinci yılımda kira zammı döneminde onlarca ili etkileyen o deprem oldu.

“BİO’SUNA GÖRE ‘MARKSİST, SOSYALİST, İNSAN”

Tam da bizim kira zammı dönemine denk geldi bunlar. Ev sahibime dedim ki; ben bu evden zaten çıkacağım ama sizin bu binada 2 adet daireniz var, gelin buraya bina tespit başvurusu yapalım. Ben de böylece zamanımı öngörmüş olurum. Kirayı da ona göre konuşalım.

Twitter bio’suna göre “marksist, sosyalist, insan” olan Chris Bey, bu teklifi kabul etmemenin insanlığa sığmayacağını ve gerekeni yapacaklarını söyledi. Ertesi gün ise eşi arayıp, türlü ses yükseltme ve hakaretle benim kim olduğumu sorguladı. Beğenmiyorsanız çıkar gidersiniz dedi.

Ev sahibim istediği kirayı belirtip bu oranı vermezsem dava açacağını bana bir mesajla bildirdi. Yaklaşık bir ay sonra 2 ay içinde evden çıkacağımı söyledim ve 8 Haziran günü ev anahtarını teslim ettim. Sonra bilin bakalım ne oldu?

“DEPOZİTOMU VERMEDİ”

Ev sahibim depozitomu evin duvarları delik olduğu gerekçesiyle vermedi. Zaten çok cüzi bir rakam diye de ekledi. O cüzi rakam da 5 yıl önce verdiğim 1800 TL. Bugün üstüne konuşmaya değer bulmuyor ama uğruna yapmayacağı şey olmadığını kendisi de biliyor.

Evin badanalı/boyalı teslim edildiğini söylese de evin duvarlarının kirini bizzat silmiş olduğumu, bu konuda videosu olan biri olarak alenen yalan söylediğini kendisine de söyledim. Güldü.

“DEPREMZEDELERE YARDIMIMI ENGELLEDİ”

Bütün bunlar bir mesajı hak etmez belki ama depremde yeni bir hayat kurmaya çalışan insanlara bazı temiz kullanılmış eşyalarımı teslim etmek için gönüllüler buldum. İki seferde taşıyalım dediler. İkinci sefer de ev sahibime anahtar teslim ettiğim güne geliyordu, anlattım durumu.

Eşya için gelecek kişilere kapıyı açması için anahtarı yöneticiye emanet etmeyi önerdim, kabul etmedi. Öyleyse gelecekleri zaman sizle haberleşelim dedim. Tamam dedi. Bugün anahtar teslim edişimin üzerinden 1 hafta geçti. 2 kere mesaj attım, eşyaları alabilirler mi diye, dönmedi.

“BİR ÖĞRENCİYE VERECEĞİM KOLTUĞA ÇÖKTÜ”

Yani bana aylar önce “insan olan herkes bu teklifi kabul eder” diyen, twitter bio’suna İnsan yazan eski ev sahibim, depremzede bir üniversite öğrencisine teslim edeceğim koltuğa da çöktü.

“İNSANLAR PARALARIYLA GÖMÜLMÜYOR, SAYIN AKADEMİSYEN”

Sizi, bundan sonra ömrüm boyunca görmek istemiyorum. Umarım hayatta insanların parayla gömülemeyeceğini çok geç olmadan anlarsınız. Belki o zaman, aynı yerde ve zamanda tekrar bir araya gelebiliriz sayın akademisyen Chris Stephenson.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir