"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Oyuncu Nurseli İdiz: Çıplak kadın görmekten fenalık geldi

Oyuncu Nurseli İdiz: Çıplak kadın görmekten fenalık geldi

gazetehaberi gazetehaberi -
33 0

Sabah gazetesinin eki Günaydın’a konuşan oyuncu Nurseli İdiz, gazeteci Tuba Kalçık’ın gündemle ilgili sorularını cevaplandırdı. İdiz, “Her dakika çıplak kadın görmekten bana fenalık geldi. Sadece sosyal medyada değil, sokakta da öyle… Artık donla, sütyenle dolaşıyorlar. Türkiye muhafazakarlaşıyor deniyor ama yok öyle bir şey” dedi.

İdiz’in açıklamalarından öne çıkan bazı bölümler:

‘AYRIŞTIRMAYI LAİK KESİM BAŞLATTI”

Türkiye’de ayrışma var diye bir tartışma var. Siz bu konuyu nasıl bakıyorsunuz?

Türkiye’de ayrıştırma aslında başörtüsü tartışmasıyla başladı. Ben sol görüşlü bir kadınım, CHP Gençlik Kolları’nda da yer almıştım. Hayatım boyunca doğru gelmeyen şeyi açıkça söylerim. Şimdi bu iktidar kaç yıldır işbaşında, toplumu ayrıştırıyor diye şikayet eden laik kesim başlattı ayrıştırmayı. Başörtüsü yasaklarına ilk günden beri karşıydım.

“MÜSLÜMANLIK EN GELİŞMİŞ DİNDİR”

Başörtüsü yasaklarını çok saçma ve gereksiz görmüştüm. Müslüman bir ülkede yaşıyoruz, isteyen örtünür, isteyen örtünmez. Benim muhafazakar camiadan da yakın arkadaşlarım var, laik kesimden de. Kim neye inanıyorsa öyle yaşasın. Ben sol görüşlü de olsam inançlı bir kadınım. Müslümanlık en gelişmiş, en hümanist dindir. Rahmetli kayınvalidemin ana dili Arapçaydı. Kuran Kerim’i de hatmetmişti. Onun sayesinde Kuran’ı defalarca okudum. Ne zaman sıkıntıya düşsem okurum.

‘ÇIPLAK KADIN GÖRMEKTEN BANA FENALIK GELDİ’

Sosyal medya ortamını nasıl buluyorsunuz peki?

Her dakika çıplak kadın görmekten bana fenalık geldi. Sadece sosyal medyada değil, sokakta da öyle… Artık donla, sütyenle dolaşıyorlar. Türkiye muhafazakarlaşıyor deniyor ama yok öyle bir şey. “Yok İran gibi olacağız yok Afganistan gibi olacağız” diyenler var ama bu gerçeği yansıtmıyor.

YAPAY İLİŞKİLER VE AİLENİN ÖNEMİ

İdiz, ailenin önemine ilişkin olarak ise şunları söyledi:

Hayır. Ben Cem ile 17 yaşında tanıştım ve ilk birlikte olduğum insanla da evlendim. Klasik bir Türk ailesine göre büyüdüm ve yaşadım. Öyle çık, dolaş, sonra başka biriyle gez dolaş yoktu bizim dönemimizde. Bu konuda muhafazakarım aslında. Şimdi cinsel özgürlük falan diyorlar ama bir kızı iki yılda beş farklı erkekler görürsem garipsiyorum. Birçok ilişkiyi günümüzde yapay buluyorum. Bir kısım böyle yapay yaşıyor bir kısım da aileyi öne koyarak yaşıyor. Kıvanç Tatlıtuğ gibi Burak Özçivit gibi… Ailenin kıymetini bilen ve ona sarılan insanlara büyük saygı duyuyorum.

MEDYA MAYMUNU BİLE DEDİLER!

İdiz, popüler olduktan sonra entelektüel çevresinden dışlanmasını şöyle açıkladı:

Entelektüel dünya, popüler olduğum zaman bana karşı tavır aldı. Medya maymunu bile dediler bana. Beni eleştirenler de bir süre sonra medya dünyasına dahil oldu. Popüler olana karşı alerjisi var entelektüel dünyanın…

Kaynak: Sabah

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir