"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Monster Notebook, Küreselleşme Yolcuğunda Emin Adımlarla İlerliyor

Monster Notebook, Küreselleşme Yolcuğunda Emin Adımlarla İlerliyor

gazetehaberi gazetehaberi -
47 0

IPSOS Oyuncu Bilgisayarı Araştırması’na nazaran Türkiye’de oyun bilgisayarı denildiğinde akla gelen birinci marka olan Monster Notebook, büyüme istikrarını sürdürüyor. Kullanıcı gereksinim ve taleplerinin tahliliyle geliştirdiği eserlerini en yeni teknoloji donanımlarıyla buluşturarak ekosistemde var olan inovasyonlara kullanıcıların erişim sağlamasına dayanak olan marka, ileri teknolojiye erişen oyuncuların oyun performanslarını da yükselterek küresel standartlarla yarışır hale geliyor. Değişken pazar dinamiklerine süratli ahengiyle bilinen Monster Notebook, yurt içindeki öncü kimliğini küresel arenada da ispatlatmaya hazır.

Yerli bir teknoloji şirketi olarak tam 22 yıldır ülkemizin gururu olan Monster Notebook, İstanbul’un iki yakasındaki, Ankara’daki ve İzmir’deki mağazalarının yanı sıra online satış ve teknik takviye kanallarıyla Türkiye’nin her noktasında. İstanbul Kadıköy’deki küçük bir dükkânda başlayan macerasını bugün Türkiye’nin yanı sıra Lefkoşa’daki mağazasıyla Kıbrıs’ta yürüten, Dubai’deki operasyonlarıyla Suudi Arabistan, Kuveyt, Mısır üzere ülkelere açılacak olan Monster Notebook; Avrupa’daki operasyonlarını ise Berlin’in en merkezi bölgesi Alexanderplatz meydanında bulunan mağazasından yönetiyor. Küreselleşme stratejisi doğrultusunda, Avrupa bölgesinde ve Birleşik Krallık’ta büyümeye odaklanan şirket, 2020’nin Eylül ayında başlattığı Avrupa operasyonlarına İngiltere merkezli olarak sürat vermiş durumda. Yüksek performanslı donanım konfigürasyonlarını küresel kullanıcılarına da müşteri memnuniyeti prensibiyle ulaştıran Monster Notebook, Amerika pazarına giriş noktasında da kararlı bir biçimde ilerliyor.

Güçlü bir şirket olarak global pazarda da isminden muvaffakiyetle kelam ettiren Monster Notebook, her düzeyden oyuncuya en yeterli oyun tecrübesi sunan ve farklı kullanıcı gereksinimlerine özel seriler geliştiren çok taraflı bir şirket. Monster Notebook hem oyunculara ve iş dünyası profesyonellerine yönelik yüksek performanslı bilgisayarlar sunuyor hem de oyun dikeyinin yanında üretkenlik çerçevesinde ekipmanlar üretiyor. Abra, Tulpar ve Semruk bilgisayar serilerindeki modelleriyle oyun dünyasına yeni giriş yapan oyuncuların, orta-seviye oyuncuların ve ileri seviye oyuncuların gereksinimlerine karşılık veren Monster; Markut ve Huma serilerindeki modelleriyle ise içerik üretimi, yazılım, tasarım üzere alanlarda çalışan iş dünyası profesyonellerinin beklentilerini karşılıyor. Bilgisayar modellerinin yanı sıra Pusat aksesuarlarıyla oyunculara ve profesyonellere yönelik eserler geliştiren Monster Notebook; klavye, mouse, kulaklık, monitör üzere aksesuarların yanı sıra oyuncu koltuğu, mousepad, soğutucu, kulaklık standı üzere farklı etraf ünitesi eserleri de sunarak oyun dünyasındaki varlığını geniş bir ekosistem kurarak büyütmeye çalışıyor, kullanıcılarını ve süratle değişen beklentileri proaktif adımlarla 360 derece kuşatıyor.

Teknoloji bölümünde 20 yılı aşkın tecrübesi olan ve süreç boyunca PC teknolojilerinin lokomotifi olan Intel’de farklı liderlik konumlarında bulunan ve son olarak şirketin Oyun Segmentinden Sorumlu EMEA Bölge Yöneticisi rolünü üstlenen Koray Yıldız, geçtiğimiz ay Monster Notebook Ticari Genel Müdür Yardımcılığı (CCO) vazifesine atanmıştı. Küresel arenada güçlü bir yer edinme vizyonuyla faaliyetlerin sürdüren Monster Notebook ailesinin bir modülü olmaktan büyük bir onur duyduğunu kaydeden Koray Yıldız, “Monster Notebook, Türkiye başta olmak üzere, Almanya, İngiltere, Dubai ve Kıbrıs’ta kullanıcılara yenilikçi teknolojilerini ulaştırmaya devam ediyor. Yenilenen ve güçlenen kurumsal yapımız sayesinde Monster’ın küresel yolcuğunu sağlam ve sarsılmaz temellere oturtmaya kararlıyız. Gerek hayata geçirdiğimiz yatırımlarımız gerekse iş ortaklarımız ile yapmakta olduğumuz projelerimizle, Monster’ın gücünü dünyada birçok noktada duyurmaya devam edeceğiz. Intel, Microsoft, Nvidia üzere küresel oyuncularla sağlıklı ilgilerimizi sürdürecek, iş birliklerimizi yeni oyuncularla derinleştireceğiz” sözlerini kullandı.


Monster Notebook Küresel Pazarlama Yöneticisi Birol Sülük ve Monster Notebook Ticari Genel Müdür Yardımcısı Koray Yıldız

Şirketin oyun dalındaki öncü pozisyonunun güçlenerek devam ettiğini belirten Monster Notebook Küresel Pazarlama Yöneticisi Birol Sülük, bilhassa Semruk ve Tulpar eser segmentleriyle markanın gücünü arttırmayı hedeflediklerinin altını çizdi. Birol Sülük, amaç ve planlamalarına ait şunları söyledi:

“Oyun ekosistemini sahiplenip tüm paydaşların gelişimine yardımcı olmak istiyoruz. Dalın gelişiminin yanında pazardaki pastayı da büyütmek istiyoruz. Gelecekteki yatırımlarımızın büyük yükünün yüksek düzey eserlere yönelik olacağını söyleyebiliriz. Önümüzdeki periyotta bu alandaki öncülüğümüzü devam ettirmenin yanı sıra günlük bilgisayar kullanım muhtaçlığı bulunan yüzde 68’lik kullanıcı kitlesine de dokunmayı hedefliyoruz. İlerleyen süreçte Monster Notebook’un pazarda daha agresif çalışmalarla yer aldığını göreceksiniz. En büyük önceliklerimizin başında marka bilinirliğimizin artırılması geliyor. Monster yaparsa en uygununu, en güçlüsünü ve en yüksek performanslısını yapar algısını bütün kitlelere duyuracağız. Huma, Semruk, Tulpar ve Abra üzere eserlerimizle de pazarın büyük bir çoğunluğuna ulaşmayı hedefliyoruz. Hayata geçirdiğimiz iş iştirakleri ve bütün satış yeri platformlarında yer alarak sesimizi çok büyük bir kitleye duyuruyoruz. Bu sayede amaçlarımıza çok sürmeden ulaşacağımızdan eminiz. Yakın vakitte Monster’ın gücünü hissetmeyen kullanıcı kalmamasını sağlarken, küresel arenada da fark yaratan bir marka olarak gönüllerde yer almayı mümkün kılacağız.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir