"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Meta’nın Twitter Alternatifi Uygulaması Project 92’den Ekran İmajları Sızdırıldı

Meta’nın Twitter Alternatifi Uygulaması Project 92’den Ekran İmajları Sızdırıldı

gazetehaberi gazetehaberi -
43 0

Meta, yaklaşmakta olan Twitter rakibi uygulaması için bir toplantı düzenledi ve uygulamanın bir ekran imajı sızdırıldı. Yeni toplumsal medya uygulamasının dahili ismi “Project 92” iken, söylentiler resmi isminin “Threads” olabileceğini gösteriyor.

Sızan ekran imgesine nazaran arayüz Instagram’a epeyce benziyor lakin görseller bulunmuyor. Meta’nın Baş Eser Sorumlusu Chris Cox’a nazaran, yaklaşmakta olan toplumsal medya uygulaması, kullanıcıların Instagram hesaplarını ve takipçilerini yeni platforma taşımalarına imkan tanıyan ActivityPub toplumsal ağ protokolünü kullanacak.

Meta yöneticisi ayrıyeten uygulamanın “Twitter’a cevap” olacağını ve profilleri kullanıcının Instagram hesap bilgileriyle otomatik olarak dolduracağını paylaştı. Meta’nın şeffaf bir biçimde işletilen ve bilgi dağıtımı için inançlı olan istikrarlı bir Twitter alternatifi için kamuya mal olmuş şahıslardan ve içerik üreticilerinden çok sayıda talep aldığı bildirildi.

Meta’nın DJ Slime da dahil olmak üzere birçok ünlüden yeni platformu kullanma kelamı aldığı ve potansiyel iştirakçiler olarak Oprah Winfrey ve Dalai Lama ile görüştüğü bildiriliyor. Yeni toplumsal medya projesinin geliştirilmesine Ocak ayında başlandı ve mümkün olan en kısa müddette kullanıma sunulacak.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir