"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Meta’dan Sonra LinkedIn de Yapay Zeka Takviyeli Reklamlar Sunuyor

Meta’dan Sonra LinkedIn de Yapay Zeka Takviyeli Reklamlar Sunuyor

gazetehaberi gazetehaberi -
40 0

Meta’nın reklamverenlerin farklı kampanyalar oluşturmasına yardımcı olmak için yapay zeka tabanlı bir araç paketi sunmasından haftalar sonra LinkedIn de bir reklamın farklı kopyalarını önermek için kendi aracını tanıttı.

Şirket, yapay zeka aracının reklam için farklı tanıtım metinleri önermek üzere bir pazarlamacının LinkedIn sayfasından ve Kampanya Yöneticisi ayarlarından hedef, hedefleme kriterleri ve kitle dahil olmak üzere kimi bilgileri toplayıp kullandığını söyledi. Microsoft iştiraki olan LinkedIn, farklı kopya teklifleri oluşturmak için şaşırtan olmayan bir biçimde OpenAI modellerini kullanıyor.

Metin müellifliği önerisi kolay bir formda çalışıyor. Pazarlamacılar metinlerini Kampanya Yöneticisi’ndeki “giriş metni” kutusuna girebiliyor. Metinlerin farklı teklifler alması için “Kopya teklifleri oluştur” seçeneğini açmaları gerekecek.

Bu özellik şu anda test kademesinde ve Kuzey Amerika’daki birtakım müşteriler tarafından kullanılabiliyor. Şirket önümüzdeki aylarda yeni fonksiyonlar eklemeyi, özelliği öteki ülkelere yaymayı ve daha fazla lisan için takviye eklemeyi planladığını söyledi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir