"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Meta Quest 3 ile Reels İzlenebilecek

Meta Quest 3 ile Reels İzlenebilecek

gazetehaberi gazetehaberi -
40 0

Instagram’ın TikTok ile rekabete karşı olarak başlayan Reels özelliği daha sonra Facebook’ta da kullanıma sunulmuştu. Meta artık Reels’i daha az beklenen bir ortamda test ediyor: Meta Quest. Sanal gerçeklik (VR) başlığı internette gezinmek, sinema izlemek, oyunlar ve daha fazlası için kullanılıyor lakin tipik olarak dikey Reels görüntü özelliğinin eklenmesi başka seçeneklerden farklı bir görüntüleme tecrübesi sunacak.

Meta’nın kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg güncellemeyi Meta’nın Instagram kanalında 13 saniyelik bir görüntü ile duyurdu. Görüntüde influencer Austin Sprinz’in Instagram hesabından dünyanın en derin havuzunu ziyaret ettiği bir Gerçek yer alıyordu. İzleyiciyi su altında tabansız bir alana götüren sürükleyici görüntü VR için güzel bir seçim ve katiyetle bir yemek pişirme ya da dans Reels görüntüsünden daha düzgün.

Reels güncellemesi Meta Quest 3‘ün sonbaharda piyasaya sürülmesinden evvel ve Apple’ın Vision Pro duyurusundan çabucak sonra gelecek. Meta burada bir pazarlama stratejisi yapsa da Vision Pro’nun 3.499 dolarlık fiyatına kıyasla Quest 3’ün 499 dolar fiyatı, aslında her iki aygıtı farklı yerlere konumlandırıyor.

Son olarak kelam konusu özellik için şimdi net bir kullanıma sunulma tarihi olmadığını belirtelim.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir