"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Masaüstü Bing’e Yapay Zeka Sesli Sohbet Geliyor

Masaüstü Bing’e Yapay Zeka Sesli Sohbet Geliyor

gazetehaberi gazetehaberi -
36 0

Microsoft, OpenAI’nin GPT-4 teknolojisi tarafından desteklenen Edge’deki sohbet robotuna ses dayanağı getirdi. Yazılım devi, en son Bing önizleme sürüm notlarında “Birçoğunuzun taşınabilir aygıtlarda sohbet için ses kullanmayı sevdiğinizi biliyoruz” ibaresini kullanmış. Bu özellik birinci olarak Bing’in taşınabilir uygulamaları için yapay zeka sohbet robotunda kullanıma sunuldu. Artık masaüstünde de mevcut. Tek yapmanız gereken Bing Chat kutusundaki mikrofon simgesine dokunmak.

Bu özellik şu anda İngilizce, Japonca, Fransızca, Almanca ve Mandarin lisanlarını destekliyor fakat Microsoft daha fazla lisan dayanağının yolda olduğunu açıkladı. Bing’e yalnızca konuşarak soru sorabilmenin yanı sıra, artık metinden sese cevapları da destekliyor ve sorularınıza kendi sesiyle karşılık verebiliyor.

Microsoft, Cortana’nın kullanımdan kaldırılması sonrası kullanıcıların “Windows ve Edge’de yapay zeka yetenekleri artırılmış güçlü üretkenlik özelliklerine” erişmeye devam edeceğini belirtmişti. Bilhassa Bing Chat ve şirketin uygulamalarında içerik oluşturmak için yapay zeka kullanan Microsoft 365 Copilot’tan bahsedildiğini belirtelim.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir