"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Mark Zuckerberg: “Instagram’a Yeni Yapay Zeka Özellikleri Gelecek”

Mark Zuckerberg: “Instagram’a Yeni Yapay Zeka Özellikleri Gelecek”

gazetehaberi gazetehaberi -
42 0

Bir rapora nazaran Meta, eserlerine jeneratif yapay zeka ekleyen ve uygulayan büyük teknoloji şirketlerinden biri olabilir. CEO Mark Zuckerberg, şirket içi bir toplantıda çeşitli yapay zeka özelliklerinin şirket içi ve tüketiciye yönelik araçlarda kullanılması için çalışıldığını ve geliştirme kademelerinde olduğunu söyledi.

Zuckerberg tıpkı vakitte Apple Vision Pro hakkında da yorumda bulundu. Gen AI’nin Instagram’a da geleceğini doğruladı. Örneğin, müşterilerin kendi fotoğraflarını bir metin ve komutla düzenlemelerine hatta bunları Instagram’da Öykü olarak paylaşmalarına imkan tanıyacak.

Firma ayrıyeten farklı kişiliklere ve işlerin yapılmasına yardımcı olmak hatta tahminen yalnızca cümbüş için kullanmak üzere durumlar için yapay zeka botları üzerinde çalışıyor.

Dünyanın birden fazla Gen AI’nin fakat geçtiğimiz Kasım ayında ChatGPT’nin sahneye çıkmasıyla farkına vardı. Lakin büyük teknoloji şirketlerinde çalışan şahıslar daha uzun müddettir bu tıp yapay zekaların farkındaydı ve kullanıyordu. Meta geçtiğimiz Temmuz ayında jeneratif yapay zekaya odaklanan bir şirket içi hackathon bile düzenledi.

Zuckerberg, daha geniş bir topluluğun teknolojiden faydalanabilmesi ve inceleyebilmesi için yapay zeka gelişmeleriyle ilgili araştırma ve kodları yayınlamaya da kelam verdi. Ayrıyeten bu şirketin açık araştırma modelini birinci uygulaması değil.

Şirketin CEO’su tıpkı vakitte Quest VR ve Apple Vision Pro başlığının birebir maksatlara sahip olmadığını söyledi. Quest’in büsbütün insanları bir ortaya getirmek ve toplumsal olarak etkin olmakla ilgili olduğunu, Vision Pro’nun ise cümbüşe dayalı ve yalnız bireyler için olduğunu söyledi.

Zuckerberg, “Gösterdikleri her demoda koltukta tek başına oturan bir kişi vardı. Yani bilgisayarın geleceğinin vizyonu bu olabilir ancak benim istediğim bu değil.” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir