"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Mac Studio Tanıtıldı, İşte Özellikleri ve Fiyatı

Mac Studio Tanıtıldı, İşte Özellikleri ve Fiyatı

gazetehaberi gazetehaberi -
39 0

WWDC yazılım odaklı bir aktiflik olmasına karşın bu yıl yapılan konferansta çokça donanım da vardı. Apple, açılış konuşması sırasında profesyonel kullanıcılara yönelik masaüstü bilgisayarı olan ikinci jenerasyon Mac Studio’yu duyurdu. Şimdiye kadarki birinci donanım güncellemesiyle Studio artık M2 Max çip ve yeni M2 Ultra çip ile birlikte sunuluyor.

İlk kuşak Studio, Apple Silicon yongaları yerine Intel işlemcileri temel alan Mac Pro’ya alternatif olarak 2021 yılında tanıtılmıştı. Birinci model M1 Max ve M1 Ultra çipleriyle çalışırken şimdiki model M2 Max ve yeni daha güçlü bir M2 Ultra’yı Studio’ya getiriyor.


M2 Max 12 çekirdekli CPU, 30 çekirdekli GPU’ya ve 96 GB’a kadar RAM dayanağına sahipken M2 Ultra tüm bu özellikleri ikiye katlıyor. Yeni çip 24 çekirdekli CPU, 60 çekirdekli GPU ve 192 GB’a kadar RAM’e sahip. M2 Ultra’nın daha üst seviye bir versiyonu 76 çekirdekli GPU ile sunuluyor. Son olarak ikinci jenerasyon Mac Studio’nun 1999 dolarlık bir başlangıç fiyatı olduğunu belirtelim.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir