"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. M2 Ultra Mac Pro, Sabit Disk Sorunu ile Piyasaya Çıkış Yaptı

M2 Ultra Mac Pro, Sabit Disk Sorunu ile Piyasaya Çıkış Yaptı

gazetehaberi gazetehaberi -
43 0

Apple tarafından WWDC 2023 etkinliğinde M2 Ultra işlemcili Mac Pro tanıtıldı. En üst seviye Apple Silicon, gelişmiş hesaplama ve grafik performansı sunan şirketin en süratli yongası. Öte yandan, bilgisayar uyku modundan çıktıktan sonra yeni Mac Pro’daki SATA şoförlerinin irtibatının kesilebileceği bildiriliyor. Yani Mac modelinin bir sabit disk sorunu ile piyasaya çıktığı manasına geliyor. Sorun, Apple tarafından yayınlanan bir takviye dokümanında de vurgulandı.

Soruna aşina değilseniz, Mac Pro, dahili sabit şoförlere bağlanmak için SATA temas noktalarıyla birlikte geliyor. Sorun, Mac Pro uykudan uyandığında sabit şoförlerin temasını kesen bir yazılım düzeyinden kaynaklanıyor. Tuhaf kusur, makineyi yeni eline almış kullanıcıların iş akışını potansiyel olarak engelliyor. Yeni piyasaya sürülen bir aygıt göz önüne alındığında, makinenin bu formda davranması yeterli bir izlenim vermiyor.

Kullanıcılar şirket resmi bir düzeltme yayınlayana kadar sorunu uzak tutmak için bir süreksiz tahlilden faydalanabilecek. Ekran kapalıyken ve güç adaptörüne bağlıyken 2023 Mac Pro’nuzun uyumama seçeneğini açmanız şimdilik meseleden kaçınmanız için kâfi. Bunun için Sistem Ayarları > Ekranlar > Gelişmiş > seçeneğinden ve “Ekran kapalıyken otomatik uyumayı engelle”yi açmalısınız.

Apple, sorunu yeni M2 Ultra Mac Pro’da kalıcı olarak çözecek olan macOS Ventura güncellemesini önümüzdeki haftalarda yayınlayacak.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir