"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Linux Mint 21.2 Beta ISO’ları Test Kademesinde

Linux Mint 21.2 Beta ISO’ları Test Kademesinde

gazetehaberi gazetehaberi -
35 0

Linux Mint 21.2 Beta’yı denemek için bekliyorsanız, bu bekleyiş yakında sona erecek. Geçtiğimiz hafta Linux Mint projesi, sürümün geliştirme döngüsünün bittiğini duyurmuştu.

Linux Mint’in her yeni ISO sürümünden evvel, projenin topluluk web sitesinde ISO’ların onaylandığını, test edildiğini yahut reddedildiğini yayınlar. Bu durum, ISO’ların yayınlanmasına yalnızca birkaç gün kaldığının bir göstergesidir.

Aslında ISO’nun ismine baktığımızda bunun bir beta olduğunu gösteren hiçbir ispat yok, fakat yayınlandığında bir Beta ISO olarak işaretleneceğini iddia ediyoruz.

Onaylanan Beta ISO’ların epeyce kararlı olması beklenir lakin tekrar de bilgi kaybına neden olabileceğinden ana makinelerinize yükleyip test etmemelisiniz. Şayet rastgele bir kusur bulunursa, stabil sürüm ile birlikte düzeltilecektir.

Eğer halihazırda 21.1 kullanıcısı iseniz Güncelleme Yöneticisi aracılığıyla güncelleme hakkında bilgilendirilmeyi bekleyin.

Linux Mint sürümlerinin üçü de Ubuntu 22.04 LTS tabanlı ve 2027 yılına kadar güncellemelerle takviye almaya devam edecek. Linux Mint 21.2 son kullanıcılar için büyük bir yükseltme vaat ediyor zira daha fazla özelleştirilebilirlik sağlayan Cinnamon tarzlarını sunacak.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir