"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. LG Güç Verimli, AI Motora Sahip Multi V i’yi Pazara Sundu

LG Güç Verimli, AI Motora Sahip Multi V i’yi Pazara Sundu

gazetehaberi gazetehaberi -
33 0

LG Electronics (LG), Avrupa’dan başlayarak kıymetli global pazarlarda şirketin son derece gelişmiş AI motoruyla donatılmış Değişken Soğutucu Akışkan Akışı (VRF) tahlili olan yeni Multi V i’nin piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Ofisler, okullar, alışveriş merkezleri, apartmanlar ve oteller üzere orta ve yüksek katlı binalar için uygun olan güç tasarruflu Multi V i, güç tüketimini azaltmaya, daha sessiz ve konforlu bir iç yer ortamı sunmaya yardımcı olan bir dizi farklılaştırılmış, akıllı bilhassa birlikte geliyor.

Multi V i’nin gelişmiş AI motoru, operasyonu optimize etmek için uzamsal ve durumsal öğrenmeden yararlanan AI Smart Care’i aktifleştiriyor. Böylece; soğutma yahut ısıtma gücü, odadaki insan sayısı, nem düzeyleri ve iç ve dış ortam sıcaklığı dahil olmak üzere çeşitli değişkenlere nazaran ayarlanabiliyor. Birebir vakitte bu, eserin güç tasarrufunu yüzde 24,7’ye kadar güzelleştirmesini sağlıyor. Ayrıyeten, AI İç Yer Bakımı, iç üniteleri kullanılan alanlarda otomatik olarak açıp, kullanılmayan alanlarda kapatarak sabit bir sıcaklığın korunmasına ve güç tüketiminin azaltılmasına yardımcı oluyor.

Bir diğer verimlilik odaklı özellik olan AI Energy Management, kullanıcıların Multi V i’nin genel güç kullanımını azaltmaya yardımcı olabilecek güç tüketim maksatları belirlemesine imkan tanıyor.

Multi V i, komşu binalarda yahut konutlarda yaşayanların konforunu artırmaya da yardımcı oluyor. Kullanıcılar, dış ünite tarafından üretilen sesin belirledikleri ses seviyesini aşmadığından emin olmak için evvelden bir çalışma gürültü sonu (50 ila 70 desibel) ayarlayabiliyor.

Akıllı performans ve rahatlık sağlayan LG’nin VRF tahlilinin Hava Durumu Bilgileri Denetim özelliği, hava şartlarına nazaran, ortalarında Otomatik Ön Isıtma ve Otomatik Kar Temizlemenin de bulunduğu özel çalışma modlarını otomatik olarak seçiyor. Otomatik Ön ısıtma, odayı evvelce otomatik olarak ısıtarak kullanıcıların yılın en soğuk günlerinde bile sıcak bir iç ortamın keyfini çıkarmasına imkan tanırken Otomatik Kar Temizleme, karın dış ünite üzerinde birikmesini ve donmasını önlüyor.

Aşırı hava şartlarında bile güçlü, sağlam performansa sahip olan Multi V i, şimdiye kadarki en güç tasarruflu LG VRF tahlili olarak selefi Multi V 5’i geride bıraktı. Ünitenin yeni tasarlanmış biyomimetik fanı ve geliştirilmiş hava akışı yolu, fan-motor güç tüketimini azaltmak için birleşerek daha uygun güç tasarrufu sağlıyor. LG’nin harikulâde yeni modeli, 43 santigrat dereceye kadar sıcaklıklarda tam soğutma kapasitesinde ve eksi 10 santigrat dereceye kadar düşük sıcaklıklarda tam ısıtma kapasitesinde çalışarak her mevsim taze, konforlu iç yer havası sağlıyor.

Multi V i’nin yapay zeka motoru, rahatlığı ve genel kullanıcı tecrübesini güzelleştirmeye yardımcı olan Otomatik Ayarlama ve Uzaktan Yükseltme üzere çeşitli akıllı özelliklere güç sağlıyor. Otomatik Ayarlama sistemi, kompresörü ve motoru birinci suram sırasında yahut değiştirilmeleri gerektiğinde otomatik olarak ayarlayarak daha süratli ve daha kolay heyetim ve servis sağlıyor. Uzaktan Yükseltme Sistemi ile, yerinde servis ziyareti gerekmeden otomatik olarak en son yazılım sürümüne güncellenebiliyor. Ayrıyeten Multi V i, servis müddetlerini kısaltmaya ve güvenilirliği artırmaya yardımcı olmak için otomatik sistem tahlili ve okunması kolay durum raporları sağlayan AI Smart Diagnosis sunuyor.

LG Electronics Beyaz Eşya ve İklimlendirme Tahlilleri Şirketi İklimlendirme Tahlilleri İş Ünitesi Lideri James Lee şunları söyledi: “Olağanüstü AI motorumuza sahip olan yeni Multi V i, gelişmiş güç tasarrufu, daha güzel bir iç ortam ve harika rahatlık sunuyor. LG, en son yapay zekasını ve sanayi başkanı HVAC teknolojilerini kullanarak eksiksiz hava tahlilleri sunmaya devam edecek.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir