"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Kılıçdaroğlu’nun 80 kişilik danışman ordusu varmış! Rifkin de devre dışı

Kılıçdaroğlu’nun 80 kişilik danışman ordusu varmış! Rifkin de devre dışı

gazetehaberi gazetehaberi -
49 0

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 4 Haziran’dan önce atanan danışman ve başdanışmanlarının görevlerine son verdi. CHP’den yapılan açıklamada “4 Haziran 2023 tarihi öncesi Danışman ve Başdanışman olarak atanan tüm kişilerin, görevleri 14 Haziran 2023 tarihi itibari ile sonlandırılmıştır” denildi. Görevden alma işleminin cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından ‘değişim’ seslerinin yükseldiği bir dönemde yapılması dikkat çekti.

RİFKİN DAHİL 80’E YAKIN DANIŞMAN/BAŞDANIŞMAN VARMIŞ

Bu arada CHP’den yapılan açıklamanın ardından kaç danışman ve başdanışmanın Genel Merkez’de görevlendirildiği de merak konusu oldu. CHP kulislerinden edinilen bilgiye göre Kılıçdaroğlu, bugüne kadar 80’e yakın danışman ve başdanışmana görev verdi. Bu arada görevine son verilenler arasında ABD’li ekonomist, yazar, sosyal teorisyen, siyasi danışman ve çevre aktivisti Jeremy Rifkin de bulunuyor. Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimleri öncesinde Rifkin’in görevlendirilmesi tartışma konusu olmuştu.

CHP MİTİNGLERİ ERDOĞAN TOPRAK’TA

Yine görevine son verilenler arasında Kılıçdaroğlu’nun mitinglerini koordine eden Genel Başkan Koordinatör Başdanışmanı Erdoğan Toprak da bulunuyor. Öte yandan verdiği bir söyleşide Türk bayraklarının kaldırıldığı iddiaları ile gündeme gelen CHP Genel Başkanı Hukuk ve Siyasi İşler Başdanışmanı Nuşirevan Elçi ile Ülkü Ocakları Eski Başkanı Ramazan Kubat da görevden alındı.

TUNCAY ÖZKAN DA GÖNDERİLDİ

Seçimin ardından tartışılan bir isim de Medya ve Kurumsal İletişimden Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Tuncay Özkan’dı. Birkaç kez Özkan’ın görevden alındığı iddiaları gündeme gelmiş, Özkan bu iddiaları yalanlamıştı. Özkan da görevden alınan danışmanlar arasında yer aldı. Öte yandan Kılıçdaroğlu’nun önümüzdeki günlerde bazı isimlerle yeniden yola devam edeceği ve yeni görevlendirmeler yapacağı da belirtiliyor.

Kaynak: t24

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir