"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. iOS 17 ile Gelecek 5 Yeni Apple Music Özelliği

iOS 17 ile Gelecek 5 Yeni Apple Music Özelliği

gazetehaberi gazetehaberi -
56 0

Önümüzdeki sonbaharda iOS 17’nin gelişiyle birlikte Apple Music, kullanmayı daha sürükleyici ve keyifli bir tecrübe haline getirecek bir dizi değerli yeni özelliğe kavuşuyor. Aşağıda, iOS 17 bu yılın sonlarında yayınlandığında gelmesini bekleyebileceğiniz tüm değişiklikleri ve iyileştirmeleri aşağıda öğrenebilirsiniz.

Belki de bu yıl Apple Music’e gelecek ve en çok talep edilen özelliklerden biri olan ortak çalma listeleriyle, arkadaşlar çalma listesine müzik ekleyebilecek ve düzenlemeye davet edebilecekler.

Bir kişi ortak çalma listesine bir müzik eklediğinde, profil resmi kesimin yanında belirecek ve ortak çalma listesine davet edilen şahıslar de emoji kullanarak favori müziklerine reaksiyon verebilecekler.


Ortak Çalma Listeleri

Apple, ortak çalma listesi özelliğinin bu yılın ilerleyen periyotlarında bir güncellemeyle kullanıma sunulacağını söylüyor.

Rakip müzik akış servislerinin bir müddettir sahip olduğu bir öteki özellik de crossfade artık Apple Music’e geliyor. Bu bilhassa müzikler ortasında yumuşak geçişler yapabilecek ve  müziğiniz böylelikle hiç durmayacak.


Crossfade

iOS 17’de, CarPlay aracılığıyla müzik çalarken, araca bağlı olan iPhone dışındaki bir iPhone’dan çalmanıza imkan tanıyan yeni bir SharePlay seçeneği var. Bu sayede art koltuktaki yolcular dahil otomobildeki herkesin müziği kolaylıkla denetim edebilecek.


CarPlay için SharePlay

Apple Music’in Müzik Söyle özelliğini daha evvel kullanmadıysanız, bu özellik temel olarak uygulamanın yerleşik müzik kelamlarını kullanıyor ve tıpkı vakitte bir müziğin vokallerini kısarak kendi vokallerinizle değiştirmeye yardım ediyor.


Karaoke İçin Kamera Desteği

iOS 17’de, kendi karaoke partinizde en sevdiğiniz müzikleri seslendirirken kendinizi de izleyebileceksiniz. Zira Apple Music Müzik Söyle, iPhone yahut iPad’inizi bir Mac yahut Apple TV 4K ile kablosuz olarak eşleştirmenize ve kamera olarak kullanmanıza imkan tanıyan Süreklilik Kamerası takviyesine kavuşuyor.

Apple Music’in kullanıcı arayüzü birtakım hoş güzelleştirmelerle ve tasarım değişiklikleri alıyor. Müzikçalar artık desteklenen albümlerde tam ekran animasyonlu fotoğraflara sahip ve bu sayede alt kısımdaki medya oynatma denetimlerine sıkıntısız bir halde ahenk sağlıyor.


Yenilenmiş Kullanıcı Arayüzü

Buna ek olarak, müzik çaları simge durumuna küçülttüğünüzde, uygulamada gezinirken arayüzün geri kalanının üzerinde geziniyormuş üzere görünmesini sağlayan bir derinlik efekti alıyor. Son olarak Apple, daha büyük ve daha okunaklı bir yazı tipi benimseyerek senkronize edilmemiş müzik kelamlarının okunmasını kolaylaştırıyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir