"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Intel Meteor Lake İşlemcili Küçük PC Ortaya Çıktı

Intel Meteor Lake İşlemcili Küçük PC Ortaya Çıktı

gazetehaberi gazetehaberi -
70 0

Liliputing, Intel’in yakında beklenen 14. Kuşak Meteor Lake CPU’larıyla güç kazanan yeni bir ASUS Mini-PC’nin detaylarını paylaştı. Sistem PN65 ismiyle biliniyor ve sadece 120 x 130 x 58 mm boyutlarında. Bununla birlikte, yeni mimari sayesinde 2.5G internet, Wi-Fi 6E kablosuz irtibat ve DDR5 SO-DIMM bellek takviyesi de dahil olmak üzere en yeni jenerasyon irtibat standartlarıyla birlikte geliyor.

Yeni küçük bilgisayar, ASUS’un teknik özellikler sayfasına nazaran Intel Iris Xe grafiklere sahip olan 28W taşınabilir Meteor Lake işlemci seçenekleriyle sunulacak. Meteor Lake çipler, Raptor Lake’e nazaran daha ağır ve daha verimli Intel 4 teknolojisiyle üretilecek. Ayrıyeten işlemcilerin içerisinde farklı teknolojilerle üretilen, farklı vazifeleri üstlenen yongalar bulunacak. Buna tıpkı vakitte chiplet tasarım da deniyor.

Mini PC’nin ön tarafında iki adet USB 3.2 Gen 2 Tip-A ilişki noktası ve birebir özelliklere sahip tek bir Tip-C temas noktası bulunacak. Ön kısımda ayrıyeten tek bir mikrofon kulaklık jakı kombinasyonu ve bir RGB göstergesi bulunuyor.

Arka kısımdaki kontaklara gelince, ikisi 3.2 Gen 2 temas noktası, başka ikisi daha eski 2.0 sürümleri olmak üzere dört USB ilişkisi yer alıyor. Ek olarak, Tip-C ilişkisine entegre DisplayPort 1.4 irtibatına sahip öteki bir 3.2 Gen 2 temas noktası da mevcut.

Depolama için iki adet M.2 2280 SSD yuvasının yanı sıra laptop HDD’leri yahut 7 mm SSD’ler için ek bir 2.5′ yuva pozisyonlandırılmış. Üç şoför yuvası da doldurulduğunda, her yuvanın azamî depolama kapasitesini kullanırken bu sistemde 6 TB’a kadar kapasiteye ulaşmak mümkün.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir