"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Intel İnovasyon Seyahatine Devam Ediyor

Intel İnovasyon Seyahatine Devam Ediyor

gazetehaberi gazetehaberi -
22 0

Intel, teknolojinin insanların hayatları üzerindeki direkt tesirinin yanı sıra, tedarik zincirinde ve toplumlar genelinde de olumlu bir tesir yaratmaya çalışıyor. Raporda, çeşitliliğe sahip tedarikçilerle yapılan global yıllık harcamayı 2030 yılına kadar 2 milyar dolara çıkarma maksadına ait heyecan verici bir güncelleme de yer alıyor. Intel, planlanandan sekiz yıl evvel bu amacı aşmış durumda.  Çeşitlilik içeren bir yarı iletken ekosistemi geliştirmek, tarihi olarak yetersiz hizmet alan dezavantajlı kümelerden bireyler için eşit fırsatlar yaratır ve toplumlarını kalkındırmalarına yardımcı olur. Çeşitliliğe sahip tedarikçilerle çalışarak dayanıklılığımızı artırıyor ve global tedarik zincirimizde ve Intel’in faaliyet gösterdiği toplumlarda yeni bedeller yaratıyoruz.  Intel, yarı iletken sanayisinde çeşitliliğe sahip tedarikçilerin genişlemesine öncülük etti ve etmeyi sürdürüyor.

Intel, RISE’a uygun bir halde, teknolojisinin sağladığı daha sorumlu, kapsayıcı ve sürdürülebilir bir dünya yaratmayı amaçlıyor. Aşağıdakiler, bu dikkat alımlı güncellemelerden kimileri:

Intel, 2030 maksadından sekiz yıl evvel, çeşitliliğe sahip tedarikçi harcamalarında 2,2 milyar dolara ulaştı. Bununla ilgili iki tedarikçi çeşitliliği kilometre taşına erkenden ulaşıldı: 2023 yılı sonuna kadar ABD’li siyahların sahibi olduğu tedarikçilerle 250 milyon dolar ve 2023 yılı sonuna kadar global olarak azınlıkların sahibi olduğu tedarikçilerle yıllık 800 milyon dolar.

Kuruluşundan bu yana üç kat büyüyerek beş üyeden 15 üyeye ulaşan Alliance for Küresel Inclusion (Küresel Kapsayıcılık İttifakı), şirketlerin çeşitlilik ve kapsayıcılık alanındaki gelişmeleri takip edebilmelerine yönelik bir ölçüt olan kapsayıcılık endeksi oluşturma konusunda manalı bir ilerleme kaydetti.

Enerji: Intel; ABD, Avrupa, İsrail ve Malezya operasyonları için %100 yenilenebilir elektrik taahhüdünü sürdürdü ve 2022 yılı sonu itibariyle global olarak %93’e ulaştı.

Su: 2022 yılında Intel, şirket içinde ve topluluk iştirakleri aracılığıyla yaklaşık 9,6 milyar galon su tasarrufuna ulaştı ve havza onarımı projelerine yapılan yatırımlarla 3,0 milyar galon suyun geri kazanılmasını sağladı.

Ürünler ve Platformlar: 2023’ün başında Intel, şimdiye kadarki en sürdürülebilir bilgi merkezi sürecini başlattı.

Sorumlu Yapay Zekâ: Intel’in yapay zekâ paha zincirindeki yerini güçlendirmesini amaçlayan sorumlu yapay zekâ stratejisi açıklandı. Intel ayrıyeten uydurma görüntüleri milisaniyeler içinde %96 doğruluk oranıyla tespit edebilen bir teknoloji olan FakeCatcher’ı da duyurdu.

Yapay Zekâ Eğitimi: Intel, yapay zekâ maharetlerini daha geniş işgücü kitleleri için daha erişilebilir ve kapsayıcı hale getirmek gayesiyle ülke çapındaki meslek yüksekokullarıyla İş Gücü için Yapay Zekâ programını genişletiyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir