"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Google Şifre Yöneticisi Yeni Özellikler Kazanıyor

Google Şifre Yöneticisi Yeni Özellikler Kazanıyor

gazetehaberi gazetehaberi -
44 0

Masaüstü, Android ve iOS platformları için Chrome’da yerleşik olarak bulunan Google Şifre Yöneticisi, bir dizi yeni güvenlik ve kolaylık özelliği ile küçük bir revizyondan geçiyor. Hatta bunlardan biri, başka uygulamalardan .csv belgesi yüklemenize müsaade verilmesi.

Saklama sistemi artık Chrome’da, yeni bir bilgi kaydetmek isteyip istemediğiniz sorulduğunda Chrome’un menüsündeki “Şifre Yöneticisi” yahut “Parolaları yönet” aracılığıyla erişebileceğiniz özel bir alana sahip. Ayrıyeten yeni bir masaüstü kısayol seçeneği ile de erişilebilecek. Açılış sayfasına girdikten sonra, kayıtlı bilgileri görüntülemek yahut ayarlarınızı tekrar yapılandırmak için muhakkak web sitelerine tıklayabilirsiniz. Google Password Manager’a erişen bir iOS kullanıcısıysanız, artık şifreleri otomatik doldurmak için daha büyük bir açılır pencereye sahip olacak ve makul bir web sitesindeki hesaplarınızı tek bir yerde görebileceksiniz.

Son büyük Google Şifre Yöneticisi kolaylık güncellemesiyle, kayıtlı giriş bilgilerinize notlar eklenecek. Karşılığını hatırlamanız gereken ekstra bir pin yahut güvenlik sorusu varsa, bu bilgiler artık direkt o hesabın şifresiyle birlikte bulunacak. Tek yapmanız gereken şifreyi seçtikten sonra, “not”a tıklamak ve akabinde “düzenle”ye tıklamak. Bilgileri ekledikten sonra kaydet tuşuna bastığınızda bilgiler inançlı bir formda saklanacaktır. Oturum açtığınızda, yazdıklarınıza erişmek için anahtar simgesine tıklamanız kâfi.

İşin güvenlik tarafında, Google masaüstünüze daha fazla biyometrik kimlik doğrulama seçeneği ekliyor. Bu tedbir, parolanız otomatik olarak doldurulmadan evvel parmak izi yahut yüz tanıma gerektirmenizi sağlayacak. Bir bilgisayarı paylaşıyorsanız ve hesaplarınızı kapalı tutmak istiyorsanız muhakkak yeterli bir seçenek. iOS’ta Google Şifre Yöneticisi, ele geçirilmiş parola ikazlarının bulunduğu “Parola Denetimi” sekmesinde tekrar kullanılan ve zayıf parolaları işaretleyecek. Masaüstü bilgisayarlar için biyometrik kimlik doğrulama ise “yakında” kullanımda. Kolaylık sağlayacak güncellemelere artık erişebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir