"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Google Pixel 8 Pro, Samsung ISOCELL GN2 Kamera Sensörüyle Gelebilir

Google Pixel 8 Pro, Samsung ISOCELL GN2 Kamera Sensörüyle Gelebilir

gazetehaberi gazetehaberi -
43 0

Google Pixel 8 ve 8 Pro, değerli kamera değişiklikleriyle gelebilir. Bu tez, Android Authority muharriri Kamila Wojciechowska tarafından ortaya atıldı. Tezde, Google’ın bir sonraki üst seviye telefon serisinde Samsung’un ISOCELL GN2 sensörlerinin yer alacağı belirtiliyor.

Bu sensör bildiğiniz üzere Samsung Galaxy S22 ve S23 serisinde de kullanılmıştı. Daha da değerlisi, Google’ın Pixel 6’dan bu yana kullandığı ISOCELL GN1’e nazaran değerli bir yükseltme olacak. GN2, fizikî olarak daha büyük sensör ve bu sebeple selefine nazaran yüzde 35 daha fazla ışık yakalayabiliyor. Bu da düşük ışıkta daha düzgün performans demek. Ayrıyeten kelam konusu sensörün 8K/30 FPS görüntü yakalama dayanağına de sahip olduğunu belirtelim.

Wojciechowska’ya nazaran hem Pixel 8 hem de 8 Pro GN2 ile birlikte gelecek. Bununla birlikte, Google’ın yeni akıllı telefonları bununla da kalmayarak ultra geniş kamera için daha çağdaş bir sensöre sahip olacak. Pixel 7 Pro’nun eski 12 megapiksel IMX386 sensörü yerine Pixel 7a’nın birincil kamerasına güç veren sensör olan 64 megapiksel Sony IMX787 kullanılacak. Bu sensör selefinin neredeyse iki katı büyüklüğünde ve çok daha uygun manzaralar üretebiliyor.


Google Pixel 8 ve 8 Pro Modellerinin Kamera Sensörleri

Google, doğal olarak yazılım tarafında da iyileştirmelere gidecek. Kamera uygulaması artık kullanıcıların “Sinematik” görüntü modunu kullanırken bokeh efektinin ne kadar güçlü olacağına karar vermelerine müsaade verecek bir seçenek içerek. Buna ek olarak yeni “Uyarlanabilir fener” özelliği, imgelerin çok pozlanmasını önlemek için flaş modülünü dinamik olarak ayarlayabilecek.

Google’ın birden fazla Pixel kuşağı için birebir kamera sensörüne bağlı kalma geçmişi olduğu düşünüldüğünde, Pixel 8 ve 8 Pro’nun yeni, daha yetenekli kamera donanımına sahip olabileceğini öğrenmek güzel.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir