"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Google Meet Fotoğraf İçinde Fotoğraf Modu Yeni Özellikler Kazandı

Google Meet Fotoğraf İçinde Fotoğraf Modu Yeni Özellikler Kazandı

gazetehaberi gazetehaberi -
46 0

Google, Meet ismini verdiği imajlı arama uygulamasının fotoğraf içinde fotoğraf (PiP) modu için yeni bir güncelleme duyurdu.

Güncellenen fotoğraf içinde fotoğraf penceresi artık elinizi kaldırma, toplantı sohbetini kullanma, altyazıları açma/kapatma ve esnek nizamlara erişme üzere ekstra şeyler yapmanızı sağlıyor. Ayrıyeten, fotoğraf içinde fotoğraf görünümünü daha tesirli bir halde tekrar boyutlandırmanız mümkün. Bu yeni özellikler, Chrome aracılığıyla tüm Google Workspace kullanıcıları ve ferdî Google hesapları tarafından kullanılabilecek. Google, güncellenmiş tecrübenin tüm kullanıcılara ulaşmasının 15 günü bulabileceğini söz ediyor.

Google Meet fotoğraf içinde fotoğraf modu yaklaşık bir yıl evvel Haziran ayında kullanıma sunuldu. Bu mod başka tarayıcı sekmelerinde çalışırken yüzen bir pencerede imajlı toplantılara devam etmenize imkan tanıyor.

Özelliği kullanmak için Google Meet sekmesinin altındaki üç noktalı menüyü tıklayıp listeden Fotoğraf içinde fotoğraf modunu aç’ı seçmeniz kâfi. Google, “yeni fotoğraf içinde fotoğraf tecrübesinin, daha dinamik bir tecrübe için ekran paylaşırken yahut ilgili bir ekranda gezinirken daha fazla esneklik sağladığını” söylüyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir