"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Google Bard’ın Hesaplama ve Programlama Performansı Artırıldı

Google Bard’ın Hesaplama ve Programlama Performansı Artırıldı

gazetehaberi gazetehaberi -
35 0

En gelişmiş yapay zekaya sahip olma yarışında her gün yeni adımlar atılıyor. Son olarak Google, Bard’da daha gelişmiş muhakeme ve matematik yetenekleri de dahil olmak üzere daha fazla güzelleştirme yaptı.

Bard artık yalnızca iddialar için en uygun tahlil olan büyük lisan modellerine dayanmayacak. Bunun yerine, karışık sorunları çözmek için artık daha fazla sürecin ne vakit yardımcı olabileceğini belirleyecek ve akabinde doğruluğu artırmak için arkaplan kodu oluşturacak. Google’a nazaran bu güncelleme, hesaplama tabanlı söz ve matematik sorunlarının doğruluğunu yüzde 30 oranında artırdı.

Google, Bard’ın milyonlarca sayının asal çarpanları, tasarruflarınızın büyüme oranı ve “lolipop” üzere sözlerin tersten nasıl göründüğü üzere bilgileri sağlayabileceğini sav ediyor. Şirketin kendisi de standart bir sorumluluk açıklaması yapıyor: “Bard her vakit yanlışsız olmayabilir. Örneğin, Bard yardımcı bir kod üretmeyebilir, ürettiği kod yanlış olabilir yahut Bard cevapta yürütülen kodu çalıştırmayabilir.”

Google, kod üretimini dahil etmenin yanı sıra, Bard’ın ürettiği bilgilerin E-Tablolar’da düzenlenebilir ve değiştirilebilir olmasını sağlayan bir fonksiyonu de duyurdu. Bu küçük bir güncelleme olabilir, lakin elektronik tablolardan nefret eden beşerler elbet takdir bu güncellemeyi sevecektir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir