"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Google, Bard AI’ı Ertelemek Zorunda Kaldı

Google, Bard AI’ı Ertelemek Zorunda Kaldı

gazetehaberi gazetehaberi -
53 0

Google Bard’ı denemek isteyen Avrupalılar beklemek zorunda. Avrupa Birliği’nde dataların ana denetleyicisi olan İrlanda Data Muhafaza Kurulu (IDPC), Google’ı, Bard sohbet robotunun bölgede kullanıma sunulmasını ertelemeye zorladı. Yapay zeka sohbet robotunun bu hafta AB’de kullanıma çıkması bekleniyordu fakat IDPC Komiser Yardımcısı Graham Doyle, ajansının “ayrıntılı” bir zımnilik brifingi, bir bilgi tesir değerlendirmesi yahut destekleyici bilgi almadığını söyledi.

Doyle’a nazaran Komite hala Bard’ın “devam eden incelemesinin” ortasında. Kurul bu incelemeyi ne vakit tamamlayacağına dair bir bilgi vermiyor fakat bilgileri öteki AB bilgi düzenleyicileri ile mümkün olan en kısa müddette paylaşmayı planlıyor.

Google, Bard’a erişimi genişletmeye Mart ayında, kullanıcıların bir bekleme listesine kaydolmasına müsaade vererek başladı. Mayıs ayında ise bekleme listesini kaldırarak erişimi 180 ülke ve bölgeye daha genişletti. Teknoloji devi, Genel Bilgi Müdafaa Yönetmeliği’nin (GDPR) şahsî bilgilerin nasıl toplanacağı ve paylaşılacağı konusunun katı gereklilikler getirdiği AB’den uzak durdu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir