"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Gmail, Taşınabilir Uygulamalarda E-Posta Aramak İçin En Yeterli Sonuçlar Özelliğini Ekliyor

Gmail, Taşınabilir Uygulamalarda E-Posta Aramak İçin En Yeterli Sonuçlar Özelliğini Ekliyor

gazetehaberi gazetehaberi -
39 0

Normalde Google’ın fiyatsız Gmail hizmetinde depolanan e-postalarınızdan birinde bir söz yahut söz öbeği aramaya çalıştığınızda, en yenileri en üstte olacak biçimde e-postaların bir listesini alırsınız. Bundan bu türlü Google, Gmail’e web üzerinde bir şey arıyormuşsunuz üzere bir arama özelliği ekliyor.

Google Workspace blogunda yayınlanan bir yayında şunları duyurdu: “Gmail’de arama yaparken makine tahsili modelleri, arama sorgunuzla en düzgün eşleşen sonuçları size göstermek için arama terimini, en son e-postaları ve öbür ilgili faktörleri kullanır. Bu sonuçlar artık özel bir kısımda listenin en üstünde görünecek ve akabinde tüm sonuçlar yeniliğe nazaran sıralanacak.”

Bloga nazaran bu özellik kullanıcılar tarafından epeyce talep edilmiş. İçinde muhakkak bir söz bulunan belli bir e-postayı bulmaya çalışmak, arama sonucu evvel o kelimeyi içeren en son e-postaları getirirse biraz vakit alabiliyor. Bu yeni özellik, teorik olarak, insanların saklanan e-postalarda muhtaçlık duyduklarını aramasını ve bulmasını hızlandıracak.

Yeni özellik, ferdi Google hesapları olan bireylerin yanı sıra tüm Google Workspace müşterilerinin kullanımına sunuldu. Yeni akıllı arama özelliklerinin kullanıma sunulmasının büsbütün tamamlanmasının yaklaşık 15 gün süreceği belirtiliyor. Bu özelliğin Gmail’in web tabanlı sürümüne ne vakit uygulanabileceği yahut uygulanıp uygulanmayacağı konusunda ise şimdi bir ayrıntı verilmiyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir