"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Dead Cells Animasyon Dizisi Çıkıyor

Dead Cells Animasyon Dizisi Çıkıyor

gazetehaberi gazetehaberi -
46 0

Geliştirici Motion Twin, Dead Cells oyununa dayanacak ve 2024 yılında çıkacak bir animasyon dizisi duyurdu. Dizinin yapımcılığını, oyunun ve birçok DLC’nin animasyon fragmanlarını da hazırlayan Fransız stüdyo Bobbypills üstleniyor. Çizgi dizi, “korkunç yaratıkların” ve “alev başlı bir kahramanı tasvir eden kehanetlerin” bulunduğu “lanetli bir adada” geçtiği için oyunun hikayesini takip ediyor üzere görünüyor.

Dizinin ortak yapımcılığını Fransız anime dağıtım servisi Animation Digital Network üstleniyor. Dead Cells animasyon dizisinin birinci dönemi, her biri yaklaşık yedi ila on dakika uzunluğunda on kısımdan oluşacak. Ayrıyeten, birinci prömiyerden sonra bir noktada global olarak yayımlanmadan evvel birinci başta Fransa’ya özel olacak. Dizinin animasyon biçimi hakkında fikir veren kısa bir tanıtım fragmanı yayımlandı.

Geliştirici Motion Twin, yakında yayınlanacak animasyon dizisinin yepyeni oyun için daima güncellemeler ve yeni içerikler sağlama taahhüdünü etkilemeyeceğini vaat ediyor. Dead Cells; bilgisayar, konsollar ve taşınabilir aygıtlar da dahil olmak üzere çabucak hemen her platformda mevcut olup yaklaşık 10 milyon kopya sattı. Bilmeyenler için, eleştirmenlerce beğenilen oyun, lanetli bir adadan kaçmaya çalıştığınız alev başlı bir kahraman olarak oynadığınız bir roguelike/metroidvania melezi diyebiliriz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir