"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. CrossOver 23, macOS İçin DirectX 12 Takviyesi Getiriyor

CrossOver 23, macOS İçin DirectX 12 Takviyesi Getiriyor

gazetehaberi gazetehaberi -
44 0

CodeWeavers tarafından CrossOver 23 sürümünün Microsoft DirectX 12 takviyesini alacağı duyuruldu. Bu natürel ki bilhassa oyuncuları yakından ilgilendiriyor. Bilmeyenler için CrossOver’ın tüm bu sistemlerin Windows uygulamalarını yerelmiş üzere çalıştırmasına müsaade veren, macOS, Linux ve ChromeOS için kullanılabilen tanınan bir platform olduğunu not olarak düşelim.

DirectX 12, uygulamaların bir GPU’nun tüm çekirdeklerine birebir anda erişmesine müsaade vermek üzere pek çok güzelleştirme getiriyor. Bu, oyun oynarken daha yeterli performans sağlarken tıpkı vakitte daha yüksek grafik kalitesi sağlıyor. Şu anda CrossOver sadece DirectX 11 ve evvelki sürümlerle çalışıyor. DirectX 12 dayanağının eklenmesiyle, CrossOver kullanıcıları Windows oyunlarını Mac’te çalıştırırken daha da yeterli performans bekleyebilirler.

CodeWeavers’a nazaran, DirectX 12 oyunları için takviye “başlık bazında” eklenecek. Bunun nedeni, şirketin teknolojinin hayli karmaşık ve kusurlu olduğunu söylemesi ve bu nedenle kullanıcıların bununla ilgili sorun yaşamayacaklarından emin olmak istemeleri. CrossOver ile DirectX 12 dayanağı alan birinci oyun Diablo II Resurrected olacak fakat kullanıcılara gelecekte daha tanınan oyunlar için dayanak kelamı veriliyor.

DirectX 12 takviyesine sahip CrossOver 23’ün birinci beta sürümü bu yaz piyasaya sürülecek ve bu yılın sonlarında resmi olarak yayınlanması bekleniyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir