"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Cisco ve Audi’den Araçları Ofis Ortamına Çeviren İş Birliği

Cisco ve Audi’den Araçları Ofis Ortamına Çeviren İş Birliği

gazetehaberi gazetehaberi -
34 0

Cisco ve Alman araç üreticisi Audi, hibrit çalışma tecrübesini güçlendirmek için güç birliği yaptı. Volkswagen Group’un yazılım şirketi CARIAD ve Samsung’un yan kuruluşu HARMAN paydaşlığıyla, Cisco iş birliği teknolojisi Webex, 2024 model yılından itibaren pek çok Audi modelinde hibrit çalışma için kullanılabilecek birinci uygulama olacak.

Hibrit çalışma tüm dünyada giderek daha da yaygın hale geliyor. Çağdaş çalışma ortamı artık tek bir alan yahut aygıtla sonlu değil. Günümüzde araçlarımız da bir tıp ofis ortamı haline geldi. Profesyoneller, daha esnek, kişiselleştirilebilir ve meselesiz yollar talep ediyor ve bunu destekleyen, esnek çalışma kültürüne uygun yenilikçi tahlillere gereksinim duyuyor. Cisco Webex-Audi iş birliği, tam da bu beklentiyi karşılamayı hedefliyor.

Cisco Lider Yardımcısı ve Güvenlik ve İş birliği Genel Müdürü Jeetu Patel, söz konusu paydaşlık için şunları söyledi: “Bağlantılı arabası hibrit işyerinin bir öbür uzantısına dönüştürme yolunda çok kıymetli bir adıma imza atıyoruz. Audi üzere önde gelen üreticilerle yaptığımız çalışmalar, müşterilerimize nerede ve nasıl çalıştıklarından bağımsız olarak kontakta kalmanın ve üretken olmanın inançlı ve sıkıntısız bir yolunu sunuyor.”


Cisco Lider Yardımcısı ve Güvenlik ve İş birliği Genel Müdürü Jeetu Patel

Cisco ve Audi iş birliğinin sağlayacağı avantajlar ise şunlar:

  • Basit Heyetim: Sürücüler Webex uygulamasını Audi marka araçların bilgi-eğlence sisteminde bulunan Uygulama Mağazası’ndan indirebilir ve heyetim için telefon gerekmez. Mağaza, araçtaki uygulamaların Volkswagen Grubu’nun yüksek güvenlik standartlarını karşılamasını sağlar. Bu kolay heyetim sayesinde şoförler elektronik aygıtlarındaki Webex toplantılarından araç içi toplantılara meselesiz bir biçimde geçiş yapabilirler.
  • Amaca Uygun Güvenlik Özellikleri: Güvenliği ön planda tutmak için tasarlanmış özelliklerle Webex, araç hareket halindeyken yalnızca ses moduna geçerek şoförlerin gözlerini yoldan ayırmadan toplantılara katılabilmelerini sağlar. Park halindeyken, şoförler Webex’in tam kapsamlı iş birliği tecrübesinden yararlanabilir, toplantı iştirakçilerini, paylaşılan içeriği ve altyazıları görüntüleyebilir.
  • Yapay Zekâ ile Geliştirilmiş Toplantılar: Sürücüler, sınıfının en uygunu gürültü giderme ve ses optimizasyonu için Webex’in yerleşik yapay zekâ özelliklerine erişebilecek. Bu, şoförlerin yol gürültüsü yahut etraf faktörlere bağlı rahatsız edici art plan sesleri olmadan toplantıları net bir formda duyulabilmesini sağlayacak.

Temmuz 2023 itibariyle, Webex uygulamasının indirilebileceği Uygulama Mağazası, Avrupa, ABD, Kanada, Meksika ve denizaşırı pazarlarda, Audi A4, A5, Q5, A6, A7, A8, Q8, e-tron ve e-tron GT modellerinde mevcut olacak.

Tüketici talebini karşılamak, inançlı, emniyetli ve kullanımı kolay bir inançlı taşınabilir iş birliği tecrübesi sağlamak için Webex, araç içi Audi Uygulama Mağazası üzerinden sunulacak. Uygulama Mağazası CARIAD ve HARMAN tarafından geliştirildi ve muhakkak Audi araçları için tasarlandı. Volkswagen Grubu’nun başka markaları da süreç içinde bunu takip edecek.

Cisco, dünya çapında 169 ülkede 32.000’den fazla ulaştırma şirketiyle çalışmaktadır ve ulaştırma alanında 25.000 patente sahiptir. Audi, CARIAD ve HARMAN ile yapılan bu son paydaşlık, Apple CarPlay için Webex toplantıları ve Ford Motor Company ve Mercedes-Benz üzere otomotiv üreticileriyle iş birliğini içeren Webex for Auto’nun bir modülüdür.
Cisco, hareket halindeyken rakipsiz tecrübeler sağlayan yenilikçi iş birliği tahlillerinden oluşan ekosistemini genişletmeye devam edecek.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir