"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. ChatGPT iOS Uygulamasına Yeni Özellikler Geliyor

ChatGPT iOS Uygulamasına Yeni Özellikler Geliyor

gazetehaberi gazetehaberi -
36 0

OpenAI, iOS uygulaması için Shortcuts entegrasyonu da dahil olmak üzere birkaç yeni özelliği yeni bir güncellemeyle duyurdu. Artık Shortcuts’ta bir ChatGPT istemi oluşturup bunu yapay zeka aracı ile farklı uygulamalar ortasında bir ilişki olarak kaydedebilirsiniz. Örneğin, ChatGPT’den bir soruyu yanıtlamasını yahut bir bilgiye bakmasını isteyin ve akabinde karşılığı arkadaşınıza ileti olarak gönderin yahut not olarak kaydedin. Artık Siri’den ChatGPT’yi açmasını yahut bu kestirmeleri oluşturmasını ve çalıştırmasını da isteyebilirsiniz.

Yeni sürükle ve bırak özelliği, ChatGPT’yi iOS aygıtlarla daha da entegre hale getirerek bildirileri arayüzden öbür uygulamalara götürmenize imkan tanıyor. Bu biraz kestirmelerin manuel versiyonu üzere, yani hangi yolu kullanacağınız size bağlı.

ChatGPT artık iPad’lerde daha âlâ desteklenecek. Daha evvel iPad kullanıcıları uygulamayı kullanırken tam ekran tecrübesi elde edemiyordu, OpenAI uygulamayı sırf iPhone boyutundaki ekranlar için tasarlamıştı. Artık sahip olduğunuz tüm ekran alanını kaplayacak ve ülkü olarak daha az rahatsız bir tecrübe sunacak.

OpenAI birinci olarak Mayıs ortasında ABD’li kullanıcılar için bir iOS uygulaması çıkardı ve kısa müddet içinde 11 ülkede daha erişilebilir hale getirdi. Bu güncellemelerden evvel, uygulama esasen konuşmaları bilgisayarınızla senkronize ediyordu. ChatGPT uygulaması için Android kullanıcıları hala beklemek zorunda. Uygulama Türkiye’de de kullanılabiliyor ve indirmek isteyenler ilişkiye tıklayarak indirebilirler.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir