"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Çevrimdışı Windows XP Aktifleştirme Aracı Yayınlandı

Çevrimdışı Windows XP Aktifleştirme Aracı Yayınlandı

gazetehaberi gazetehaberi -
60 0

TinyApps tarafından yakın vakitte yayınlanan bir blog yazısı, Windows XP yüklemesini muvaffakiyetle etkinleştirebilen çevrimdışı bir aracın gelişini vurguluyor. Yeni araç evvelki tahlillerden daha inançlı, bir crack değil ve büsbütün çevrimdışı çalışıyor. Çevrimiçi temas gerektirmiyor ki (Windows XP sistemler için riskli) bu da değerli bir bonus.

Windows XP Ekim 2001’de piyasaya sürüldü ve birçok PC kullanıcısı o periyotta bilgisayarlarla tanıştı. Hakikaten Windows XP’nin yeri teknoloji dünyasında çok başkadır. Birtakım kullanıcılar vakit zaman eski donanımlarıyla nostalji yaşamak istiyor. Bazıları ise sanallaştırılmış Windows XP kurulumları yapıyor. İşte bu noktada retroreviewyt tarafından paylaşılan xp_activate32.exe aracı devreye giriyor.

Windows XP’yi büsbütün çevrimdışı olarak aktifleştirmek için geliştirilen küçük yazılım kompakt yürütülebilir bir evrakla paketlenmiş biçimde sunuluyor. Microsoft, olağan olarak Windows XP aktifleştirme sunucularını yıllar evvel kapattı. Donanımlarla ilgilenen şahıslar bu araçla zahmetsiz biçimde aktifleştirme yapabiliyor.

2023 yılında hala neden Windows XP’den bahsedildiğini sorguluyor olabilirsiniz. İşte birkaç neden:

  • Şu anda desteklenen bir Windows işletim sistemi ile uyumlu olacak halde yükseltilmemiş bir sistem aracı, uygulama yahut oyunlar.
  • Güncel bir platform ve/veya çağdaş Windows işletim sistemi tarafından desteklenmeyen eski donanımları kullanmak.
  • Eski donanım/yazılım araştırmalarına olan ilgi.
  • Merak, nostalji yahut yalnızca cümbüş için.

Windows XP’yi kurmayı ve kullanmayı düşünüyorsanız unutmamanız gereken birkaç şey var. İşletim sistemi ve PCP/IP sistemi yamalanmamış bilinen güvenlik açıklarıyla dolu. Ayrıyeten tarayıcılar ve antivirüs yazılımları bir müddettir takviye almıyor. Yani kullanıyorsanız bile çevrimdışı takılmak daha yeterli bir seçenek.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir