"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Bill Gates Artık Dünyanın En Güçlü Dördüncü Bireyi Değil

Bill Gates Artık Dünyanın En Güçlü Dördüncü Bireyi Değil

gazetehaberi gazetehaberi -
38 0

Ellison birinci kere Bloomberg’in listesinde beşinci sıranın üzerine çıktı. Öte yandan Bill Gates’in sırasını kaybetmesinin nedenlerinden biri de Gates’in hayırseverlikleri. Örneğin Gates, yalnızca geçen yıl Bill & Melinda Gates Vakfı’na 5 milyar dolar bağışta bulundu.

Ellison’un Oracle’daki pay pahası, kısmen yapay zekâ alanındaki son gelişmeler sayesinde bugüne kadar yüzde 41’den fazla arttı, münasebetiyle Ellison da kazandı. ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na Eylül 2022’de yapılan bir müracaata nazaran Ellison, portföyündeki tüm ödenmemiş payların yaklaşık yüzde 42,9’uyla şirketin en büyük hissedarı pozisyonunda.


Larry Ellison

Dünyanın en güçlü 10 şahsından sekizi paralarını teknoloji dalında kazandı. Musk, Ellison ve Gates’e Amazon’un kurucusu Jeff Bezos, Microsoft’un eski CEO’su Steve Ballmer, Google’ın kurucu ortakları Larry Page ve Sergey Brin ile Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg. Teknoloji dışı birinci 10’da yer alan iki kişi ise Fransız iş adamı Bernard Arnault ve Amerikalı yatırımcı Warren Buffett.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir