"Gerçeklerin Yansıdığı Haberlerin Adresi: Gazetehaberi.net"

GAZETEHABERİ.NET

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Berna Laçin’i davetiyle gündem olan büyükelçi görevden alındı

Berna Laçin’i davetiyle gündem olan büyükelçi görevden alındı

gazetehaberi gazetehaberi -
55 0

Halka hakaret eden, provokatif paylaşımlarıyla tepki çekn oyuncu Berna Laçin, geçtiğimiz günlerde Paris Büyükelçiliği’ni ziyareti sonrası paylaştığı fotoğrafıyla gündeme gelmişti.

Laçin’in ilk paylaşımında yanında yanındaki sosyal medya fenomeni ile birlikte çekilmiş fotoğrafı ile “Paris’te kendi bayrağımızın altında bulunmak Büyükelçimiz Sn. Ali Onaner daveti ile muhteşem sanatçımız Gülsin Onay dinletisine geldik” mesajını paylaşmıştı.

Laçin’in elçiliğe davet sebebi tartışma konusu olmuştu.

PARİS BÜYÜKELÇİSİ MERKEZE ÇEKİLDİ

Yeni kabinenin görev almasının ardından Dışişleri’nin Paris Büyükelçisi Ali Onaner’in yerine Türkiye’nin Bratislava Büyükelçisi Yunus Demirer ataması Laçin’in o paylaşımını hatırlattı.

Seçimlerin ilk turu sonrası “Halklar müstehak oldukları şekilde yönetilir demişler, Allah müstehakımızı versin” sözleriyle gündeme gelmişti.

Fransa Devlet Başkanı Emmanuel Macron’un Fransa Ulusal Yönetim Okulu’ndan sınıf arkadaşı olmasıyla da gündem olan Refik Ali Onaner, 2020’de atandığı Paris Büyükelçiliği görevi sonrası Fransız basınında haber olmuş, Le Point dergisi Onaner hakkında “Macron’un dostu Paris Büyükelçisi olarak atandı” ifadelerini kullanmıştı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir